Patara Plajı'nda 86 caretta caretta yuva yaptı
Patara Plajı'nda 86 caretta caretta yuva yaptı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden şiir dinletisi ve belgesel gösterimi
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden şiir dinletisi ve belgesel gösterimi
Belgrad'da 'Antalya' sohbeti
Belgrad'da 'Antalya' sohbeti
Fatih Terim iki tazminat davasından 30 bin lira kazandı
Fatih Terim iki tazminat davasından 30 bin lira kazandı
4 Mayıs 2015 Pazartesi - 13:20

4 yılda, bu coğrafyada yoksulluğu tarihe gömeceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ardahan'da halka seslendi.

4 yılda, bu coğrafyada yoksulluğu tarihe gömeceğim
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ardahan'da, "Size hizmet edeceğim. Kimliği ne olursa olsun. Benim başımın tacıdır. İnancı, yaşam tarzı ne olursa olsun başımın tacıdır. 3 milyon 750 bin haneye huzur, barış, kardeşlik getireceğim. 13 yılda yoksulluğu bitirmediler. Ben 4 yılda bu coğrafyada yoksulluğu tarihe gömeyeceğim" dedi.

Özel uçakla geldiği Kars'tan karayolu ile Ardahan'a geçmek için otobüsle hareket eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kars'ın Susuz İlçesinde vatandaşların ısrarı üzerine mola verdi. Bir kahvede vatandaşlarla sohbet edip çay içen Kemal Kılıçdaroğlu, Ardahan'da Kongre Caddesi üzerindeki PTT Meydanında toplanan 3 binden fazla vatandaşa hitap etti.

Çiftçi ve hayvancılık sorunlarını gündeme taşıyan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ü Türkiye'nin tanıdığı bildiren Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin bir dönem kendiyle birlikte Orta Doğu ülkelerinin et ihtiyacını karşıladığını anımsattı. Bugün oturup düşünmek gerektiğine işaret eden Kılıçdaroğlu, bu ülke canlı hayvan, saman ithal eder duruma nasıl düştüğünü sordu. Neyin eksik olduğunu soran Kılıçdaroğlu, bunda akıllı, dürüst, siyasetin eksik olduğunu belirtti. Siyasetçinin kendi cebini düşündüğüne işaret eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"SÖZÜM SÖZ, İLK 100 GÜNDE SİYASİ AHLAK YASASI ÇIKACAK"

"Sözüm söz, ilk 100 günde çıkaracağımız kanunun adı siyasi ahlak yasası olacak. Böylece siyaseti kirliliktek kurtacağız. Halkı düşünen, dürüst insanlar siyaset yapsın. Siyaset halkın sorunlarını çözmek için yapılır. Siyaset ülkede çocuklar yatağa aç girmesin, yoksulluk olmasın diye yapılır. Onlar ceplerini yandaşlarını düşünüyorlar. Benim için yandaş yok, benim için vatandaş var. Sözüm söz.

KAÇAK SARAYA BAĞLANAN HORTUMLARI KESECEĞİM

11 milyon emeklimiz var. Bunun 8 milyonunun aylık geliri 1000 liranın altında. Dedik ki emekliye Ramazan ve Kurban bayramında birer maaş ikramiye vereceğiz. 'Veremezsin kaynak yok' diyorlar. Niye yok? Senin kaçak sarayına, Suriyeliye kaynak var. Emekliye gelince mi kaynak yok. Bu ülkenin kaynağı var. Bütün mesele kaynağı kimin için kullanacaksın. Yandaş için mi vatandaş için mi? Sözüm söz. Kaynağı bulacağım emekliye iki bayramda birer maaş ikramiye vereceğim. Sözüm söz. Bizim emekliye vefa borcumuz var. Emek harcadı, ülkenini kalkınmasına katkıda bulundu. Kimisi tarlada, fabrikada, kimi bakkal dükkanında çalıştı. Devlet memuru oldu. Ama emekli aylığıyla geçinemiyor ve yine çalışıyor. Emekli aylığından çalıştığı için yüzde 15 sosyal güvenlik destek primi kesiyorlar. Esnaf kardeşim unutma o primi keseceğim, sen aylığını tam alacaksın.

Size bir soru soyrayım? Emekli 2 maaş ikramiye alınca neye yacapak? Emekli 2 maaş ikramiye alınca İsviçre bankalarına yatıracak diye düşünüyorlar onlar. Hem esnaf, hem emekli kazanacak. Gidip bakkaldan alışveriş yapacak. Kim zarar edecek? Hortumcular edecek. Sözüm söz. Ardahan'dan söylüyorum, Ankara'dakiler duysun: Kaçak saraya bağlanan bütün hortumları Allah'ın izniyle keseceğim."

HOLLANDA'YI ÖRNEK VERDİ

Çiftçinin kullandığı mazot ve gübre ile elektriğin pahalı olduğuna dikkati çeken Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşın nasıl perişan edildiğini bildiğini anlattı. 'Üreten Türkiye' diyen Kılıçdaroğlu, üreten ülkenin saygınlığının artacağını belirtti. Konya'dan küçük Hollanda'yı örnek veren Kılıçdaroğlu, bu ülktenin tarım ihracatının 120 milyar dolar olduğunu anımsattı. Türkiye'nin ihracatının ise 12 milyar dolar olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, ülkemizin de güneş, toprak, insanın olmasına karşın eksik olanın 'temiz siyaset' olduğunu, vatandaşın değil cebini düşünen siyasetçiler bulunduğunu ileri sürdü. Yeni bir sayfa açacaklarını, refahı tabana yayacaklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

BEN SİZDEN BİRİSİYİM

"Bu ülkede yoksulluk tarihe gömülecek. Ben sizden birisiyim. Anadolu çocuğum. Annem ve ablam okuma-yazma öğrenemediler. 7 kardeşiz. İçlerinden üniversiteye giden sadece benim. Onların adını bilmezsiniz. Hepsi alınlarının teriyle geçiniyor. Benim çocuklarımın, kardeşlerimin gemileri yok. Nasıl siz yaşıyorsanız onlar da öyle yaşıyor. Siz nasıl ülkenin geleceğinden endişe duyuyorsanız, onlar da duyuyor. Ben sizden birisiyim. Sizin derdinizi en iyi bilen benim. Benim inancımda, siyasal anlayışımda kul hakkı yemek yoktur. Siyaset köşeyi dönme sanatı değildir. Siyaset halka adanmışlıktır. Siyaset, halka hizmet etmek demektir. Gelin 7 Haziran'da yeni, güzel bir sayfa açalım. Yeni bir başlangıç yapalım. Huzur olsun ülkemizde. Kavga olmasın hiçbir alanda. Anneler çocuklarını okula güler yüzle göndersin. İşsizlik, yoksulluk olmasın. 17 milyon yoksulumuz var. 13 yılda yoksulluğu yönettiler, bitirmediler. Ben sizden sadece 4 yıl için yetki istiyorum. 4 yılda güzel bir Türkiye göreceksiniz. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak. 500 lira mı geliri var 220 lirasını devlet verecek. Hiç geliri yoksa 720 lirasını da devlet verecek. Aile sigortasını getireceğiz. Her ailede para kadının hesabına yatacak. Kadın alıp çocuğunu markete, esnafa gidecek, alışveriş yapacak. Sosyal devletin güvencesi altında olacak. Neden? Çünkü benim siyaset anlayışım ve inancımda temel kural şudur: Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek.


CUMHURIYET HALK PARTISI GENEL BASKANI KEMAL KILICDAROGLU, SECIM CALISMALARI ICIN GELDIGI ARDAHAN'DA HALKA SESLENDI. (FOTO: DHA/ TURGAY IPEK/ ARDAHAN)

BAŞBAKAN'A SORUN 

5 kişilk bir aile düşünün. Anne, baba ve 3 çocuk. Bir çay, bir simit 2 lira. Bir öğün 10 lira, 3 öğün 30 lira. Simit- çay bir ayda 900 lira. Asgari ücret 949 lira. Geri kalan 49 lirayla bu aile elektrik parası mı, mutfak masrafı mı, çocuğun okul masrafını mı karşılasın? Başbakan yarın buraya gelecek. Sorun ona bunu? Ben söylüyorum 1500 lira yapacağım asgari ücreti."

"3 MİLYON 750 BİN HANEYE HUZUR, BARIŞ GETİRECEĞİZ."

Eski hesap uzmanı olduğunu, maliye, vergiyi iyi bildiğini tekrarlayan Kılıçdaroğllu, Türkiye'de bu işi en iyi bilen 10 kişi arasında olduğunu belirtti. Sözleri, 'Başbakan Kemal', 'Ardahan seninle gurur duyuyor' sloganları ile kesilen Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bu konuda mütevazi değilim. Size hizmet edeceğim. Kimliği ne olursa olsun. Benim başımın tacıdır. İnancı, yaşam tarzı ne olursa olsun başımın tacıdır. Akşam tencere kaynamıyorsa onun formülünü bulacağım. 3 milyon 750 bin haneye huzur, barış, kardeşlik getireceğim. Hiç kimse büyük kentlerin sokaklarında trafik lambalarının bulunduğu yerde dilencilik yapmayacak. 13 yılda yoksulluğu bitirmediler. Ben 4 yılda bu coğrafyada yoksulluğu tarihe gömeyeceğim. 13 yıl kendilerini düşündüler. Bu halkı düşünmediler. Yeni bir sayfa, güzel bir sayfa açalım. Geçmişte hangi partiye oy verdiyseniz verdiniz. Sorun değil. Ama 7 Haziran'da beraber yola çıkalım. Bu ülkenin güzelliği, huzuru için beraber yeniden yola çıkalım. Size söz bütün Türkiye duysun, bu ülkeye barışı getirecek olan parti CHP'dir. Bu ülkede yoksulluğu bitirecek olan parti CHP'dir. 6 milyon 200 bin işsizin sorununu çözecek parti CHP'dir. Emeklillere bayramlarda 2 maaş ikramiye verecek parti CHP'dir. Taşeronluğu bitirecek olan parti CHP'dir. Taşeron işçilik var biliyorsunuz. Devlet işçi çalıştıyor ama başlarında bir taşeron var. Devlet parayı taşerona, taşeron da işçiye ödüyor. İşçinin güvencesi yok. Garantisi yok. Taşeronun iki dudağı arasında geleceği. İşine son verince gidiyor. Taşeronu kaldıracağımızı söyledim. Nasıl yapacaksın dediler? Zaten o parayı devlet ödüyor. Ben de taşeronu kaldırıyorum, doğrudan içşiye ödüyorum. Ne oluyor? Köle tüccarını kaldırıyoruz. Herkesin sendikalı olmasını istiyoruz. İş güvencesi olsun istiyoruz herkesin. Mazotu 1.5 lira yapacağım dedim. Koro halinde bağırıyorlar yine. Dışardan alıyoruz dediler mazotu ve petrolü. Ben de biliyorum bunu. Petrol geliyor gemilerle boşaltılıyor. Rafineri kaça satıyor? 1 lira 21 kuruşa satıyor. Kimse zarar etmiyor. Çıkıp desinler 'Rafineri çkışı fiyatı 1 lira 21 kuruş değildir' diye. Alınlarına 1 lira 21 kuruşun nasıl hesaplandığını yapıştıracağım söz veriyorum. Efendim mazottan KDV ve ÖTV'yi nasıl kaldırırsın diyorlar? Sen yakut, pırlanta, inciden kaldırdın da KDV ve ÖTV'yi birşey dedik mi? Hayır. Bende çiftçiden kaldıracağım çiftçi çalışacak ve üretecek. Kendi çocuklarınını gemilerine mazotu kaçtan veriyor? 1 lira 21 kuruştan veriyor. Ben 1.5 liradan veriyorum. Halktan yana, ülkenin sorunlarını çözen projeler bizimkiler. Bizim projeler emeklinin de 2'nci sınıf yurttaş olmadığı projeler. Çiftçinin ürettiği, besicinin kazandığı alın terinin karşılığını aldığı projeler. 7 Haziran'da sandığa gideceğiz. Gelin oy verin. Gideceğiz 7 Haziran'da 6 okun altına mührümüzü basacağız. Yaşanacak bir Türkiye'ye yeniden 'Merhaba' diyeceğiz. Hepinize en içten selam ve saygılarımı sunuyorum."


CUMHURIYET HALK PARTISI GENEL BASKANI KEMAL KILICDAROGLU, SECIM CALISMALARI ICIN GELDIGI ARDAHAN'DA HALKA SESLENDI. (FOTO: DHA/ TURGAY IPEK/ ARDAHAN)
Deniz BAŞLI- Dinçer AKTEMUR- Turgay İPEK/ ARDAHAN,(DHA)- 

 
Budak, torna tezgahında
 
Erdoğan kürsüye yine Kur'an'la çıktı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
AKP'den transfer atağı
AK Parti Antalya İl Teşkilatı tarafından, 7 Haziran seçimleri öncesi düzenlenen ...
Türel'den o firmanın sahibine çağrı
Toplu ulaşımda kart uygulamasının Antalya'da bir şekilde devam edeceğini ...
Kılıçdaroğlu; 7 Haziran'da tarih yazın
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Antalya mitinginde kredi ...
 
800 bin kişiye 'Hazır olun' emri
AKP, 7 Haziran seçimlerinde tam 800 bin sandık görevlisi belirledi.
Barajı aşamazsa, işte HDP'nin ikinci planı
Selahattin Demirtaş, HDP'nin baraj altı kalması durumunda "sivil itaatsizlik" ...
Bu ne yaman çelişki
Sena Nur Çelik, AKP Antalya Milletvekili Adayı… Parti içinde adaylığı ...
 
Baykal DÖSİAD'da...
CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Antalya'da sürdürdüğü seçim çalışmaları ...
Şubaşı Finike'de seçim bürosu açtı
ANTALYA bağımsız milletvekili adayı Hasan Subaşı, ilk seçim bürosunu Finike'de açtı.
Elvan çok kızdı
Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KONYSİAD) milletvekili adaylarını ...
 
Dursun Gündoğdu
Sayın Böcek çok mu üzüldünüz?..
YAZARLAR
Turgut Güngör
Turgut Güngör
Basına kimse engel olmasın 
Serpil Nur Abiral
Serpil Nur Abiral
Antalya cadı kazanı, Kemer Teksas…
İsa Altun
İsa Altun
Madde kullanma belirtileri
Nesrin Mater
Nesrin Mater
Karadağ ve tembellik üzerine 10 tavsiye
Prof. Dr. Yakup Alıcıgüzel
Prof. Dr. Yakup Alıcıgüzel
Yasal boşluk olur mu?
H.O.P
H.O.P
Savaş baronları
Mesut Gürkan
Mesut Gürkan
Yat Limanı'nda çişi gelen denize... 
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA GÜN HABER
ASTROLOJİ
Koç
 
21 Mart - 20 Nisan
 
Ana Sayfa Türkiye Antalya BURDUR ISPARTA Siyaset Turizm KAMPÜS Sağlık Ekonomi Spor
KünyeHakkımızda KünyeKünye İleti�YimIletisim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva