Kocası tarafından rehin alınan kadın yaşadığı dehşeti anlattı
Kocası tarafından rehin alınan kadın yaşadığı dehşeti anlattı
ATSO Eğitim ve Sanat Merkezi inşaatı sona yaklaştı
ATSO Eğitim ve Sanat Merkezi inşaatı sona yaklaştı
Tour of Antalya 10-13 Şubat tarihlerinde koşulacak
Tour of Antalya 10-13 Şubat tarihlerinde koşulacak
Antalya'nın tarım sektöründe ihracat 1 milyar dolara koşuyor
Antalya'nın tarım sektöründe ihracat 1 milyar dolara koşuyor
18 Ekim 2021 Pazartesi - 09:04

Ali Koç: Biz şampiyon olacağız

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Şimdi, Fenerbahçe camiası, artık ayaklanma zamanı. Camiama sesleniyorum; ne gücünüz, ne gücümüz varsa, omuz omuza vereceğiz ve bu düzeni en kısa sürede yıkmak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Ali Koç: Biz şampiyon olacağız
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 3-1'lik skorla mağlup oldukları Trabzonspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.  Maçın kırmızı kart sonrası değiştiğini kaydeden Başkan Koç, "Avrupa'da her yerde böyle pozisyonlar verilmiyor. Öncelikle camiama, taraftarıma sesleniyorum; sakin olun. 'Burada yumruğu masaya vurun, asın kesin, düdük astırın' diyorsunuz. Bu konulara geleceğim, sakin olun. Bu takım, uzatmalarla beraber 80 dakika burada 10 kişi oynadı. Terinin son damlasına kadar savaştı. 85'inci dakikaya kadar her şey ortadaydı, sonra ne olduysa ondan sonra oldu. Penaltı, belki de tek doğru karar oydu. Ama bu takımla gurur duyuyorum. Çocukların yanından geliyorum; hepsi çok öfkeli. Niye kızgın olduğu da aynı sebep. Buraya art niyetle bir operasyon çekmeye birini yollasaydınız, buna benzer bir performans olurdu. Maç 23'üncü dakikadan sonra bam başka yere seyretti. Bizim takımımız, çok iyi işler yaptı. Maç 11-11 olsaydı buradan mağlup ayrılmamız söz konusu değildi. Bende öfkeliyim, bu camianın başıyım, kendimi de kontrol etmek durumundayım. Trabzon'u tebrik ediyorum, ne olursa olsun 3 puanı aldılar. Lider oldular. Ahmet Ağaoğlu'na da teşekkür ediyorum, misafirperverliği için" dedi.

"HAKEM MÜESSESİYLE İLGİLİ ÇOK BÜYÜK SIKINTILARIMIZ VAR"

Hakemlerle ilgili büyük sıkıntıları olduğunu söyleyen Başkan Koç, "Biz ve diğer başkanların hakem müessesiyle ilgili çok büyük sıkıntılarımız var. Bunu şahsım ve arkadaşlarım dile getiriyor. Bu müessesenin  ne durumda olduğunu, ne kadar kokuşmuş olduğunu, çürümüş olduğunu. Marka değerinin bu kadar zayıfladığı ortamda, her şey düşüyor. En önemli konu, futbolda kazanmanın ve kaybetmenin, düşmenin veya şampiyon olmanın sadece sahada belirlenmediğinin, her geçen gün daha da ağır basarak kabul görüp, bir norm haline gelmesinin, inanıyor musunuz şu gördüğünüz olay, Türk futbolunda yaşanan hakem rezaleti, artık bir norm olarak kabul ediliyor. Yani kanıksanmaya başlandı. Allah'tan som dönemde kulüpler ayaklandık; bu böyle gitmeyecek, bunu söyleyeyim.  Şahsen sevinçli olduğumu; bu sistemin ne kadar garabet olduğunu, artık ben değil sadece benden daha yüksek seste söylüyorlar" diye konuştu.

"BUNLAR, KAOS ORTAMI YARATMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Maçı hakemi Ali Şansalan'a 'Ali maçalan' diyerek hitap eden Başkan Koç, şunları söyledi:

"Bakın federasyon başkanı, MHK başkanları, kulüp başkanları, hocalar, futbolcular değişiyor. Ama ne hikmetse bu arkadaşlar değişmiyor. Bu iş her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Bu gün Kince'ye verilen karttan sonra oyunun seyri değişti. 'Haksız yere attı, ama Altay'da o golü yemeseydi' de diyebilirsiniz. Olayın geneli ve bütününe bakıyorum. Beni en çok rahatsız eden, hakemin Fenerbahçe futbolcularına olan yaklaşımı, vücut lisanı, mimikleri, bir hakem mimiklerinden tuttuğu tarafı ele verir mi?  Bu noktaya geldi iş. Dolayısıyla burada bir sıkıntı var. Rize-Galatasaray maçı; haddime değil, iki camiadan da özür diliyorum, Galatasaray 3'üncü golü atıyor, net faul 2-3 tane faul. Son dakika uzatmaların üzerine 4 dakika daha konuluyor. Orda Rize atsa bu kez Galatasaray ayağa kalkacak. Bunlar, kaos ortamı yaratmaya çalışıyorlar. Ali maç alan, üstüne basarak söylüyorum, Şansalan değil, maç alan; geçen sene bizden Konya maçını da almıştı"

"ARTIK, HAREKETE GEÇME, AYAKLANMA ZAMANI"

"Şimdi, Fenerbahçe camiası, artık ayaklanma zamanı" diyen Başkan Koç, şöyle devam etti:

"Şimdi, Fenerbahçe camiası, artık ayaklanma zamanı. Camiama sesleniyorum; ne gücünüz, ne gücümüz varsa, omuz omuza vereceğiz ve bu düzeni en kısa sürede yıkmak için elimizden geleni yapacağız. Yürüyüşse, yürüyüş, sosyal medyada ise sosyal medya, federasyon gitmekse federasyona gitmek. Artık, harekete geçme, ayaklanma zamanı arkadaşlar. Bunu yanlış yerlere çekmeyin. Fenerbahçe'nin haklarını koruma adına, camiamız ve taraftarımızın bugün Sabiha Gökçen'e giderek, ilk adımı atarak, böyle bir hazırlık olduğunu duyuyorum; muhakkak bunu yapın arkadaşlar. Erken başladı, tam sistem oturttuk, kafamızı kaldırdık, aldık başımızı gideceğiz, yine bir anlamsız, manasız ve mantıksız hakem performansı sonrası yine bu noktaya gelindi. Biz buna bir yerde dur demek zorundayız. Bizler kulüpler olarak bunun üzerinde zaten çalışmalarımızı yapıyoruz. Bunların yeniden dizayn edilmesi gerekir. Bütün hakemleri, 1 akşamda değiştiremeyiz, ama bu hakemleri istediğimiz performansa, noktaya getirene kadar alacağımız önlemlerle, bunların yarattığı kaotik ortamı, güven erozyonu müessesini minimize edebiliriz. Gözlemciler açıklayacak verdikleri puanları. Hakem atamaları MHK başkanı ya da 2 kişinin bir araya gelmesiyle alacağı telefonlarla belirlenmeyecek. Bu benim önerim. Bu sistem böyle gitmeyecek. 3 senedir diyoruz: 2 senedir doğrandık. Söylemeye de devam edeceğiz. Öyle ya da böyle bu sistem değişecek."

“BİZ ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

MHK ve hedefleriyle ilgili de konuşan Ali Koç, şu ifadeleri kullandı:

“VAR tecrübesiyle, eğitimiyle, uzmanlık sahibi olarak belki pek çok hakemden çok daha bir performans verecek. Belki o kişi 90 dakika o sahada koşamayacak. Ama VAR hakemi olarak uzmanlık sağlayacak. Bunları ayıracağız. Bir tarafta baba gözlemci, öteki tarafta oğul, kuzen, yeğen hakem, nasıl gider bu sistem. Federasyon başkanını değiştik, MHK başkanını değiştik, kulüp başkanlarını değiştik, antrenörler değişecek, şampiyonluklar kaçırılacak. Küme düşmeler olacak. Ama o adamların hayatları hiçbir şey değişmemiş gibi devam edecek. MHK Başkanına da sesleniyorum; bizimle inatlaşmayın. Size el uzatıyoruz, doğru yol göstermeye çalışıyoruz. Bizle inatlaşmayın. O hakeme ‘Beşiktaş haklı serzenişte bulunuyor’ diyor, aynı hakemi bir daha veriyor. Bu iş böyle olmaz. Dolayısıyla Fenerbahçe taraftarına sesleniyorum; biz şampiyon olacağız. Bunu kafanıza yazın.  Bu takımda ümidinizi kesmeyin. Her böyle tökezlemede isyanlar, bize ve oyunculara hakaretler, kenetlenin. Bu gece gidebilenler Sabiha Gökçen'e gitsin. Bu takıma destek olun. 80 dakika ellerinden geleni yaptılar. Çok iyi top oynuyorduk. 10 kişiyle oynadık. 85’inci dakikaya kadar Trabzon sağlı sollu saldırmıyordu. Çok temkinli gidiyordu. Belki onlar da beraberliğe razılardı. Riskli bir gol yemek istemiyorlardı. Bu maçın skoru, bu futbolcuların performansı emeğin hakkı değildir. Trabzonspor'u tebrik ediyorum. Onları suçlamıyorum. Lütfen sap ve samanı karıştırmayalım.”

“BU SİSTEM YA ÇARPIŞARAK DEĞİŞECEK, YA AKLİ SELİM HERKES OMUZ OMUZA VERİP DEĞİŞTİRECEK”

Sistemin değişmesi gerektiğine dikkat çeken Koç, “Rizespor-Galatasaray maçını söyledim. Belki Rize’nin aleyhine sonuçlandı. Belki Galatasaray'ın aleyhine olabilirdi. Bu adamlar ne yapmaya çalışıyorlar. Bu kadar zor mu? Herhalde dünyada hakem performansı teknoloji geldikten sonra geriye giden tek ülke biziz. Bunu varsayımla söylüyorum. Herhangi bir istatistik ile söylemiyorum. Bize artık böyle teknoloji gelmiş. Bunu bile kullanamıyoruz. Adam bir gece bir şehirde 7’de maça çıkıyor, Antalya'da gece 12'de uçağa biniyor, geliyor ertesi gün bizim sahamızda VAR hakemi oluyor. Hakemdeki en önemli şey dinlenmek, odaklanabilmek, konstrasyon.  Bunları hiç düşünmüyorlar. Fenerbahçe camiasına sesleniyorum; sakin olun bunların hepsinin kökü temizlenecek. Bu kötü performans, art niyet, tabi ki mükemmel performans istiyoruz. İnsan olduğu her yerde hata olabilir ama bu şekilde değil. Ya da diğer maçlarda gördüğümüz gibi değil. Düşünebiliyor musun istisnasız bütün kulüpleri rahatsız. Ama bu insanlara ne bir performans değerlendirmesi ne Merkez Hakem Kurulu ne temsilcilerinin, ne gözlemcilerinin. Hatalar yapılıyor, sonuçlar etkileniyor, emekleler yeniyor, haksızlıklar yaşanıyor. Ama bu adamlar hayatlarına devam ediyorlar. Sistemin kökünden yeniden dizayn edilmesi lazım. Burada Federasyon Başkanına da olumsuz konuşmuyorum. Federasyon başkanları gelip gidiyor, bu düzen devam ediyor. Bu adam bu maça atanmamalıydı. Biz ağzımızı açmadık. Bütün hafta spekülasyon. Bana ‘ağzını açsaydın böyle olmazdı’ diyecekler. Bizim tarzımız bu değil. Maçlardan önce konuş, hakemi baskı altına al. Muhtemel bir puan kaybetmede, beraberlikte, mağlubiyette mazeretini üretmiş ol. Hepimiz bunu yapsak bu iş nereye gidecek. Bu hakemlerin ne hakkı var insanların emeklerini çalmaya. Nasıl bir lükstür bu? Hiçbir şey olmuyor hep bize oluyor. Bize derken futbolun paydaşlarına. MHK çatısı altındakilerine hiçbir şey olmuyor. Nasıl bir iş bu? Fenerbahçe taraftarı rahat olun. Sakin olun endişenizi biliyorum. 2-3 senedir özellikle son iki senedir bizi resmen katlettiler. Geçen sene 15 puanımız çalındı. Bunlar pişkin pişkin hayatlarına devam ediyorlar. Federasyona söylüyorum; sakın bana ceza vermeye kalkmayın. Ben burada saygısızlık ve terbiyesizlik etmiyorum. Durum tespiti yapıyorum. Hepimizin yaptığı bir durum tespiti. Federasyon başkanının da çoğuna katıldığını düşünüyorum. Arkadaşlar yaptığı toplantıda ifade ettiler. Bu böyle gitmez. Ya çarpışarak değişecek, ya akli selim herkes omuz omuza verip değiştirecek. Öyle ya da böyle bu sistem değişecek. Siz bize maç kaybettirirsiniz, Ali Koç başkanlığı kaybeder, ayrılır camia desteklemez. Ama siz böyle devam etmeyeceksiniz. Bunu aklınızın bir yerine yazın. Bu 3 ayda mı olur, 6 ayda mı olur, 2 sezonda mı olur onu zaman gösterecek. Ama olacak” ifadelerini kullandı.

FENERBAHCE BASKANI ALI KOC. FOTO: FATIH TURAN/DHA

TRABZONSPOR BASKANI AHMET AGAOGLU. FOTO: DHA

TRABZONSPOR KAPTANI UGURCAN CAKIR. FOTO: DHA

Fatih TURAN-Selçuk BAŞAR/TRABZON,(DHA)

 
Otomobildeki esrarı buldu
 
Traktör takla attı: 1 ölü, 1 yaralı
YORUMLAR
Toplam 1 yorum var, 1 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
taş 18 Ekim 2021 Pazartesi 10:13

Böylemi şampiyon olacaksın,her sene aynı teraneyi söylemekten Ali KOÇ bıkmadı ama spor kamuoyu bıktı.Çok zengin olabilirsiniz,iş hayatınızda çok kazanabilirsiniz,bulunduğunuz yere de herhalde sıfırdan gelmediniz zaten her şey hazırdı,o ayrı bir konu.Ancak spor camiası öyle değil,bir kere sürekli hata üzerine hata yapıldı,gelir gelmez hemen şampiyon olacağım diyerek bir sürü transferler olmasına rağmen yanlış adamlarla çalışması sonucu hep hüsran.Yani her yenildiğinizde hakemlere saldır,olmadı diğer takımların teknik direktörleri ile ağız dalaşına gir,sabah akşam rakiplerinizle uğraş,kısacası atıp tutmakla olmuyor bu işler,sizinde hakem hatalarından aldığınız birden çok maç var,o zaman niye konuşmuyorsunuz.Aslından çok basit sürekli konuşacağınıza işi uzmanlarına bıraksanız bunlar olmaz.Sırf seyirci aleyhime dönmesin diye amigoluğa soyunmanın gereği yok.Kaç senedir Başkanlık yap ama hala olgunlaşmanın zerresi yok,bu kafayla zor şampiyon olursunuz.

Yorumu oyla      0      0  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Demir Grup Sivasspor - Antalyaspor: 2-2
Süper Lig'in 9'uncu haftasında Demir Grup Sivaspor sahasında konuk ettiği ...
Elif'in tek eksiği altın madalya
ANTALYA'da 2 yıl önce ağabeyinin antrenmanını izlerken heveslenerek güreş ...
Antalyaspor, Sivas'ta ilk gol ve deplasman galibiyeti peşinde
Süper Lig'in 9'uncu haftasında yarın deplasmanda 16.00'da Demir Grup Sivasspor ...
 
Serik Belediyespor, Somaspor maçı hazırlığı
TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Serik Belediyespor, teknik direktör ...
Nuri Şahin, Sivas maçında kulübede yer alacak
FRAPORT TAV Antalyaspor, ligin 9'uncu haftasında deplasmanda oynayacağı ...
Muratpaşa'nın rakibi Fenerbahçe
MURATPAŞA Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, kendi seyircisiyle buluşuyor. ...
 
FTA Antalyaspor'da teknik ekip belli oldu
FRAPORT TAV Antalyaspor'da Futbol Sorumlusu Nuri Şahin'in teknik ekibinde ...
Sivasspor'da Antalyaspor maçı hazırlıkları sürüyor
Demir Grup Sivasspor, bugün yaptığı antrenmanla Fraport TAV Antalyaspor ...
Antalyaspor, deplasmanda gol atamayan tek takım
SÜPER Lig ekiplerinden Fraport TAV Antalyaspor, bu sezon deplasmanda oynadığı ...
 
Dursun Gündoğdu
Büyükşehire Dokuma’dan başkan çıkmaz
YAZARLAR
Turgut Güngör
Turgut Güngör
Halk kaybediyor
Serpil Nur Abiral
Serpil Nur Abiral
Bu yaşıma geldim böyle bir vahşet duymadım
İsa Altun
İsa Altun
NARKOTİK SUÇLAR VE UYUMA PROJESİ
Mesut Gürkan
Mesut Gürkan
23 yıl sonra yeniden
Prof. Dr. Yakup Alıcıgüzel
Prof. Dr. Yakup Alıcıgüzel
Yetki mi, sorumluluk mu?.. Hangisi önce gelir?
Nesrin Mater
Nesrin Mater
Biz kadınlar
Prof. Dr. Duran Canatan
Prof. Dr. Duran Canatan
Eşitlik Projesi
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA GÜN HABER
ASTROLOJİ
Koç
 
21 Mart - 20 Nisan
 
Ana Sayfa Türkiye Antalya BURDUR ISPARTA Siyaset Turizm KAMPÜS Sağlık Ekonomi Spor
KünyeHakkımızda KünyeKünye İleti�YimIletisim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva