Günseli Hoca'nın film senaryosuna bir ödül daha
Günseli Hoca'nın film senaryosuna bir ödül daha
Zeytin Mektebi 20 bin kişiye ulaştı
Zeytin Mektebi 20 bin kişiye ulaştı
Vali Yazıcı'nın Öğretmenler Günü mesajı
Vali Yazıcı'nın Öğretmenler Günü mesajı
'Dolandırıcı mıyız' diyerek dolandırdılar
'Dolandırıcı mıyız' diyerek dolandırdılar
25 Ocak 2019 Cuma - 15:39

Ayşen Gruda son yolculuğuna uğurlandı

İSTANBUL'da 75 yaşında hayatını kaybeden usta oyuncu Ayşen Gruda son yolculuğuna uğurlandı.

Ayşen Gruda son yolculuğuna uğurlandı
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

Gruda için öğle vakti Zincirlikuyu Camii'nde tören düzenlendi. Taziyeleri cami avlusunda kızı Elvan Gruda, torunu Emre Gruda, eski eşi Yılmaz Gruda, kardeşleri Ayben ve Ayten Erman kabul etti. Cenaze törenine TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Gürsel Tekin, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sanatçılar Erol Evgin, Rasim Öztekin, Nevra Serezli, Aydemir Akbaş, Ali Sunal, Müjdat Gezen ile sanat ve siyaset camiasında birçok isim, sevenleri ve yakınları katıldı. Cuma namazının ardından Gruda için cenaze namazı kılındı, helallik alındı.

“ÇOK DEĞER VERDİĞİM DOSTUM, ÇOK ŞEY ÖĞRENDİĞİM BİR İNSANDI, ANNEANNEMDİ”

Tören öncesi kızı Elvan Gruda, annesinin Türk bayrağına sarılı tabutunun başında gözyaşları içinde bekledi. Torunu Emre Gruda, "Çok garip hissediyorum. Çok değer verdiğim dostum, çok şey öğrendiğim bir insandı, anneannemdi. Bu ülkenin de annesiydi, değer verdiği bir insandı. Bugün onun isteği olan toplumun her kesiminde, kucakladığı herkes birlikte uğurluyor. Hepimizin başı sağ olsun" diye konuştu. Kardeşi Ayben Erman da "O kadar üzgünüm ki nasıl anlatayım, ablam gitti, öldü. Bunun daha ötesi yok" dedi.

“SON GÖREVİMİZİ YAPMAK ÜZERE BURADAYIZ”

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım cenaze töreni öncesinde bir açıklama yaparak, "Hepimizin aklında 'domates güzeli' diye, filmleriyle yer etmiş, tiyatro ve kültür sanat dünyamıza büyük eserler kazandırmış bir sanatçı hakkın rahmetine kavuştu. Ailesine, yakınlarına ve sanat camiasına baş sağlığı diliyorum. Son görevimizi yapmak üzere buradayız. İnsanlar  doğar, büyür, yaşar ve nihayet dünyasını değiştirir. Bu hayatın vazgeçilmez bir kaidesidir. Bizim inancımıza göre '‘her canlı ölümü tadacaktır' diye ayet vardır. Allah o günümüzde yardımcımız olsun” dedi.

“BİZİM GÖREVİMİZİ HER ZAMAN ONLARI ANILARIYLA YAD ETMEK”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy da "En büyük değerlerimizi birer birer kaybediyoruz. Çok büyük bir kayıp. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Allah herkese sıralı ölüm nasip etsin. Bizim görevimizi her zaman onları anılarıyla yad etmek. Önemli olan yeni sanatçıların yetişmesi için gerekli ortamı yaratmak. Bununla ilgili gerekli yasa düzenlemelerini yaptık, meclisten geçti. İnşallah yeni sanatçılara vesile olması için elimizden geleni yapacağız. Ayşen Gruda’yı kaybettik, Allah bundan sonrakilere uzun ömür versin” diye konuştu.

“ONUN KADAR GÜZEL DİNLEYEN BÜYÜK, USTA SANATÇI GELMEZ”

Sanatçı Volkan Severcan, "1984’ten beri beraber oynuyoruz, çalışıyoruz, hayatı beraber geçiriyoruz. Bizim için sadece oyuncu arkadaşımız değil, ailemizin bir parçası. Türkiye için de çok büyük bir kayıp"  dedi.

Nevra Serezli, "Cumhuriyet kadını, entelektüel, dost, oyuncu, müthiş bir insandı. Hakikaten Ayşen’i anlatmak çok üzün sürer. Komedyendi, komediyi çok iyi bilirdi. Çok güzel anılarımız oldu. Ayşen’in gidişi beni çok sarstı" şeklinde konuştu.  Aydemir Akbaş, "Bir filme başlayacağım zaman, senaryoda ilk rol verdiğim insan Ayşen'di. Onun üstüne oyuncu gelmedi. Kim 'ben komedyenim' diyorsa oturup biraz düşünsün. Ayşen yeri doldurulmayacak insanlardan biri" dedi.

Sanatçı Rasim Öztekin, "Türkiye çok önemli bir kayıp verdi. Sinemanın, tiyatronun başı sağ olsun" diye konuştu. Müjdat Gezen, bütün sevenlerine baş sağlığı dileyerek, "Böyle günde konuşmalar klasiktir, üzüntülüyüz" dedi.

Erol Evgin, Ayşen Gruda ile neredeyse bin gece sahne ve kulis paylaştığını belirterek,"Çok değerli çok büyük sanatçı dostumdu. Hastalığını takip ediyorduk. Genç yaşta diyeceğim çünkü 90’lı, 100’lü yaşlardan söz edildiği günümüzde 70’li yaşlar neredeyse orta yaş kabul ediliyor. Ben müzikal oynarken, tiyatro sanatçısı olmadığım için Ayşen ve Adile ablaya danışırdım. Ayşen bana çok güzel bilgiler anlatırdı tiyatro ile ilgili. 'Tiyatro dinleme sanatıdır da' derdi. Onun kadar güzel dinleyen büyük, usta sanatçı gelmez. Boşluğunu doldurmak çok zor" şeklinde konuştu.

“HEPİMİZİN ÇOCUKLUĞUYDU”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da "Bu toprakların en kıymet verdiği sanatçılarımızdan ve hakikaten sanatçı olan, yıllar boyunca unutulmayacak olan Ayşen Gruda’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hepimizin başı sağ olsun” derken, Sezgin Tanrıkulu ise, "Hepimizin çocukluğuydu. Halkın sanatçısıydı. Allah'tan rahmet diliyorum" şeklinde konuştu.

Gürsel Tekin, "Bizlerin bu oyuncuların  tamamı bizlerin ablaları, ağabeyleri gibiydi. Hepimizin baş tacı olmuştu. Yıllar geçmesine rağmen onların filmlerini özlemle izliyoruz. Hayat böyle işte, bir gün son oluyor” dedi. CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi "Hayatımızda hep vardı. Hayatımızı güzelleştiren bir insandı. Sempatik ve güler yüzlüydü, sevgi doluydu. Allah rahmet eylesin" diye konuştu.

ALKIŞLARLA UĞURLANDI

Ayşen Gruda cenaze töreninin ardından dua ve alkışlarla uğurlandı. Gruda, Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

USTA OYUNCU AYSEN GRUDA SON YOLCULUGUNA UGURLANDI. FOTOGRAF: CEMAL YURTTAS / ISTANBUL, (DHA)

USTA OYUNCU AYSEN GRUDA SON YOLCULUGUNA UGURLANDI. FOTOGRAF: CEMAL YURTTAS / ISTANBUL, (DHA)

USTA OYUNCU AYSEN GRUDA SON YOLCULUGUNA UGURLANDI. FOTOGRAF: CEMAL YURTTAS / ISTANBUL, (DHA)

ISTANBUL'DA HAYATINI KAYBEDEN SANATCI AYSEN GRUDA ZINCIRLIKUYU CAMIINDE DUZENLENEN TORENIN ARDINDAN SON YOLCULUGUNA UGURLANDI. (FOTO: AKIN CELIKTAS DHA)

SANATCI AYSEN GRUDA ZINCIRLIKUYU CAMII'NDE DUZENLENEN OGLE NAMAZINDAN SONRA SON YOLCULUGUNA UGURLANDI.CENAZEYE ESKI ESI YILMAZ GRUDA DA KATILDI.FOTOGRAF:AKIN CELIKTAS/ISTANBUL,(DHA)

SANATCI AYSEN GRUDA ZINCIRLIKUYU CAMII'NDE DUZENLENEN OGLE NAMAZINDAN SONRA SON YOLCULUGUNA UGURLANDI.CENAZEDE AYSEN GRUDA NIN KIZI ELVAN GRUDA NIN GOZ YASLARI DOKTUGU GORULDU.FOTOGRAF:AKIN CELIKTAS/ISTANBUL,(DHA)

SANATCI AYSEN GRUDA ZINCIRLIKUYU CAMII'NDE DUZENLENEN OGLE NAMAZINDAN SONRA SON YOLCULUGUNA UGURLANDI.CENAZEYE GRUDA NIN KARDESLERI AYTEN VE AYBEN ERMAN DA KATILDI.FOTOGRAF:AKIN CELIKTAS/ISTANBUL,(DHA)

SANATCI AYSEN GRUDA ZINCIRLIKUYU CAMII'NDE DUZENLENEN OGLE NAMAZINDAN SONRA SON YOLCULUGUNA UGURLANDI.CENAZEYE CHP ISTANBUL IL BASKANI CANAN KAFTANCIOGLU VE MILLETVEKILI SEZGIN TANRIKULU DA KATILDI.FOTOGRAF:AKIN CELIKTAS/ISTANBUL,(DHA)

SANATCI AYSEN GRUDA ZINCIRLIKUYU CAMII'NDE DUZENLENEN OGLE NAMAZINDAN SONRA SON YOLCULUGUNA UGURLANDI.CENAZEYE UNLU SANATCI NEVRA SEREZLI DE KATILDI.FOTOGRAF:AKIN CELIKTAS/ISTANBUL,(DHA)

SANATCI AYSEN GRUDA ZINCIRLIKUYU CAMII'NDE DUZENLENEN OGLE NAMAZINDAN SONRA SON YOLCULUGUNA UGURLANDI.I.CENAZEYE UNLU SANATCI AYDEMIR AKBAS DA KATILDI.FOTOGRAF:AKIN CELIKTAS/ISTANBUL,(DHA)

SANATCI AYSEN GRUDA ZINCIRLIKUYU CAMII'NDE DUZENLENEN OGLE NAMAZINDAN SONRA SON YOLCULUGUNA UGURLANDI.CENAZEYE CHP ISTANBUL MILLETVEKILI GURSEL TEKIN DE KATILDI.FOTOGRAF:AKIN CELIKTAS/ISTANBUL,(DHA)

SANATCI AYSEN GRUDA ZINCIRLIKUYU CAMII'NDE DUZENLENEN OGLE NAMAZINDAN SONRA SON YOLCULUGUNA UGURLANDI.CENAZEYE UNLU SANATCI ILYAS SALMAN DA KATILDI.FOTOGRAF:AKIN CELIKTAS/ISTANBUL,(DHA)

SANATCI AYSEN GRUDA ZINCIRLIKUYU CAMII'NDE DUZENLENEN OGLE NAMAZINDAN SONRA SON YOLCULUGUNA UGURLANDI.CENAZEYE UNLU SANATCI MUJDAT GEZEN DE KATILDI.FOTOGRAF:AKIN CELIKTAS/ISTANBUL,(DHA)

SANATCI AYSEN GRUDA ZINCIRLIKUYU CAMII'NDE DUZENLENEN OGLE NAMAZINDAN SONRA SON YOLCULUGUNA UGURLANDI.CENAZEYE CHP MILLETVEKILI AKIF HAMZACEBI DE KATILDI.FOTOGRAF:AKIN CELIKTAS/ISTANBUL,(DHA)

SANATCI AYSEN GRUDA ZINCIRLIKUYU CAMII'NDE DUZENLENEN OGLE NAMAZINDAN SONRA SON YOLCULUGUNA UGURLANDI.CENAZEYE UNLU OYUNCU ALI SUNAL DA KATILDI.FOTOGRAF:AKIN CELIKTAS/ISTANBUL,(DHA)

SANATCI AYSEN GRUDA ZINCIRLIKUYU CAMII'NDE DUZENLENEN OGLE NAMAZINDAN SONRA SON YOLCULUGUNA UGURLANDI.CENAZEYE UNLU SANATCI EROL EVGIN DE KATILDI.FOTOGRAF:AKIN CELIKTAS/ISTANBUL,(DHA)

SANATCI AYSEN GRUDA ZINCIRLIKUYU CAMII'NDE DUZENLENEN OGLE NAMAZINDAN SONRA SON YOLCULUGUNA UGURLANDI.CENAZE TORENINE  TBMM BASKANI VE AK PARTI ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKAN ADAYI BINALI YILDIRIM DA KATILDI.FOTOGRAF:AKIN CELIKTAS/ISTANBUL,(DHA)

ISTANBUL'DA HAYATINI KAYBEDEN SANATCI AYSEN GRUDA ZINCIRLIKUYU CAMIINDE DUZENLENEN TORENIN ARDINDAN SON YOLCULUGUNA UGURLANDI. CENAZEYE MILLI EGITIM BAKANI ZIYA SELCUK DA KATILDI. FOTOGRAF:AKIN CELIKTAS/ISTANBUL,(DHA)

Gülseli KENARLI – Akın ÇELİKTAŞ-Cemal YURTTAŞ/ İSTANBUL, (DHA)

 

 
Her yıl 1.1 milyar dolar kaybediyor
 
Gün Haber yazarı o dehşet anlarını yaşadı ve kaleme aldı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Apartmanlardan görüntülü diyafonları çaldılar
BURSA'nın Orhangazi ilçesinde apartman diyafonlarını söküp çalan 2 kişi ...
Otomobil toprak yığınına çarptı: 1'i ağır 4 yaralı
KOCAELİ'nin Körfez ilçesinde kontrolden çıkan otomobil toprak yığınına ...
Erkan Can'ın ağabeyi son yolculuğuna uğurlandı
BURSA'da dün, yalnız yaşadığı evinde ölü bulunan ünlü oyuncu ve yapımcı ...
 
Eski kaleci Göksel Gencer, yarın toprağa verilecek
MERSİN'deki evinde ölü bulunan, Beşiktaş ile önemli birçok kulüpte forma ...
Terminale otobüsle gönderilen koliden el bombası çıktı
BURSA'da, otogara Muş'tan yolcu otobüsüyle gönderilen koliden el bombası ...
Anamur'u hortum vurdu
ANTALYA'da can kaybına neden olan hortum Mersin'in Anamur ilçesini de ...
 
Annesinin katilini görünce fenalaştı
ZONGULDAK'ın Çaycuma ilçesinde, komşusu Nurgül Karakoç'u (45) av tüfeğiyle ...
Bilet bulamayan yolcular, trenin önünü kesti
ELAZIĞ'dan Adana'ya gidecek tren için bilet bulamayan bir grup, demir ...
Eşini öldürüp,bahçeye gömen kadın tutuklandı
HATAY'ın Belen ilçesinde, eşi Mikail Z.'yi (40) bıçaklayarak, öldürdükten ...
 
Dursun Gündoğdu
Hadi 'dürtün' valiyi...
YAZARLAR
Yakup Alıcıgüzel
Yakup Alıcıgüzel
Çok şaşırdım…
Turgut Güngör
Turgut Güngör
Milli Takımda Güneş battı
İsa Altun
İsa Altun
Mesajlaşma uygulamaları verileri ifşa edebilir
Serpil Nur Abiral
Serpil Nur Abiral
Mucizenin adı “Elif” bebek…
Mesut Gürkan
Mesut Gürkan
Antalya’da başhekim olmak
Nesrin Mater
Nesrin Mater
Muratpaşa'da neler neler oluyor?
Duran Canatan
Duran Canatan
Eşitlik Projesi
K. Kemal Derin
K. Kemal Derin
TİARTİ
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA GÜN HABER
ASTROLOJİ
Koç
 
21 Mart - 20 Nisan
Kasım ayına başladığınızda gelirinizle ilgili konulara yönelebilirsiniz. Yatırım fikirleri kafanızda netleşebilir. ...
 
Ana Sayfa Türkiye Antalya BURDUR ISPARTA Siyaset Turizm KAMPÜS Sağlık Ekonomi Spor
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletiYimIletisim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
casino siteleri-en iyi bahis siteleri-bitcoin haberleri-papara bahis siteleri-kripto para-dijital ajans-yat kiralama- Maxiva