Şehit Sözleşmeli Er Meral, son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Sözleşmeli Er Meral, son yolculuğuna uğurlandı
Kubilay Aka ile eski sevgilisi uzlaştı
Kubilay Aka ile eski sevgilisi uzlaştı
3 ilçede eğitime hayırsever desteği
3 ilçede eğitime hayırsever desteği
Yöreler Renkler Festivali başlıyor
Yöreler Renkler Festivali başlıyor
20 Mart 2019 Çarşamba - 13:59

CHP Antalya'da, Öcalan sempatizanı bir aday daha

YEREL seçimde CHP'nin Antalya'daki adayları arasında, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a özgürlük talep eden BDP Antalya eski İl Başkanı Abdülbaki Karaağaç'tan sonra HDP kontenjanından bir kişinin daha Kepez ilçesi belediye meclis üyesi adayları arasında olduğu ortaya çıktı.

CHP Antalya da, Öcalan sempatizanı bir aday daha
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

ANTALYA, (DHA)-

HDP'nin ittifak kurduğu Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloku içinde yer alan Sosyalist Yeniden Kurtuluş Partisi (SYKP) üyesi Mustafa İlhan, CHP Kepez meclis üyeliği için CHP listesinde 11'inci sıradan aday gösterildi. İlhan'ın HDP'nin kentte düzenlediği eylemlerde aktif olarak yer aldığı, sosyal medya paylaşımlarında HDP mitinglerine ve Öcalan fotoğraflarına yer verdiği görüldü.

Antalya'da geçen ay CHP ile HDP il yöneticileri bir pastanede buluşmuş, ortaya çıkan ve medyada yayınlanan görüntülerde, HDP Parti Meclisi Üyesi Nihat Akkaya, CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Antalya İl Sekreteri İlkay Budak, HDP Antalya eski İl Başkanı Ahmet Kaya, HDP Antalya İl Eşbaşkanı Muhsin Taşar ve HDP Parti Meclisi Üyesi Aydın Çetinkaya yer almıştı. CHP ile HDP arasındaki ittifak görüşmesi olduğu ileri sürülen buluşma sonrasında CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, buluşmanın tamamen tesadüfi olduğunu, masadakilerle hayatında ilk defa karşılaştığını söylemişti.

CHP'nin Antalya'daki belediye meclisi üyesi adayları açıklandığında, HDP ile iltisaklı isimlere yer verildiği ortaya çıktı.

YEREL SECIMDE CHP'NIN ANTALYA'DAKI ADAYLARI ARASINDA TEROR ORGUTU ELEBASI ABDULLAH OCALAN'A OZGURLUK TALEP EDEN VE 2012'DE BDP ANTALYA IL BASKANI OLAN ABDULBAKI KARAAGAC'TAN (FOTODAKI)  SONRA HDP KONTENJANINDAN BIR KISININ DAHA KEPEZ ILCESI BELEDIYE MECLIS UYESI ADAYLARI ARASINDA OLDUGU ORTAYA CIKTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

KARDEŞİ DAĞ KADROSUNDA YER ALIYOR

Bu isimler arasında, 2012 yılında BDP'nin Antalya İl Başkanı olan Abdülbaki Karaağaç dikkati çekti. CHP'den 21'inci sıra Kepez belediye meclisi üyesi adayı olan Karaağaç'ın, 15 Şubat 2014'te terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanışının 15'inci yılı nedeniyle Antalya'da düzenlenen eylemde, "15 Şubat 1999'da Kürt halkının lideri Abdullah Öcalan, uluslararası bir komplo sonucu tutsak edildi. Bizler, Abdullah Öcalan'ın derhal özgür bırakılmasını istiyoruz. Kürt sorununun çözümü de buradan geçmektedir" diye konuşma yaptığı ortaya çıktı. 150 kişilik gruba BDP İl Başkanı Abdülbaki Karaağaç önderlik etmiş ve 'Biji Serok Apo' (Yaşasın Başkan Apo) sloganı attırmıştı. Aday Abdülbaki Karaağaç'ın PKK'nın dağ kadrosunda yer alan kardeşi Abdülhadi Karaağaç'ın ise İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı gri listedeki aranan teröristler arasında yer aldığı öğrenilmişti.

YEREL SECIMDE CHP'NIN ANTALYA'DAKI ADAYLARI ARASINDA TEROR ORGUTU ELEBASI ABDULLAH OCALAN'A OZGURLUK TALEP EDEN VE 2012'DE BDP ANTALYA IL BASKANI OLAN ABDULBAKI KARAAGAC'TAN SONRA HDP KONTENJANINDAN BIR KISININ DAHA KEPEZ ILCESI BELEDIYE MECLIS UYESI ADAYLARI ARASINDA OLDUGU ORTAYA CIKTI. HDP'NIN ITTIFAK KURDUGU EMEK DEMOKRASI VE OZGURLUK BLOKU ICINDE YER ALAN SOSYALIST YENIDEN KURTULUS PARTISI (SYKP) UYESI MUSTAFA ILHAN (FOTODAKI), CHP KEPEZ MECLIS UYELIGI ICIN CHP LISTESINDE 11'INCI SIRADAN ADAY GOSTERILDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

SEÇİLEBİLECEK SIRADA SYKP ÜYESİ

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimde CHP'nin Antalya'daki adayları arasında Abdülbaki Karaağaç'tan sonra HDP kontenjanından bir kişinin daha Kepez ilçesi belediye meclisi üyesi adayları arasında olduğu ortaya çıktı. HDP'nin ittifak kurduğu Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloku içinde yer alan SYKP üyesi Mustafa İlhan, Kepez meclis üyeliği için CHP listesinde 11'inci sıradan aday gösterildi. HDP'nin kentte düzenlediği eylemlerde aktif bir isim olarak bilinen, sosyal medya paylaşımlarında HDP mitinglerine ve Öcalan fotoğraflarına yer veren SYKP üyesi Mustafa İlhan, seçilebilecek sırada yer alıyor. İlhan'ın üyesi olduğu bu partinin kurucu isimleri arasında halen HDP milletvekili olan Ertuğrul Kürkçü de bulunuyor.

DSP'NIN ANTALYA BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKAN ADAYI RESAT OKTAY (FOTODAKI), TEROR ORGUTU ELEBASI ABDULLAH OCALAN'A OZGURLUK ISTEYEN ISIMLERIN CHP'NIN KEPEZ BELEDIYE MECLIS UYESI ADAYI GOSTERILMESININ, CHP, IYI PARTI VE HDP'NIN SECIMLERE UCLU ITTIFAKLA GIRDIGININ EN NET ORNEGI OLDUGUNU SOYLEDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

DSP ADAYINDAN CHP ELEŞTİRİSİ

DSP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Reşat Oktay, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a özgürlük isteyen isimlerin CHP'nin Kepez Belediye Meclis üyesi adayı gösterilmesinin, CHP, İYİ Parti ve HDP'nin seçimlere üçlü ittifakla girdiğinin en net örneği olduğunu söyledi. HDP'ye yakın isimlerin listelerde yer bulmasının çok anlamlı olduğunu da ifade eden Oktay, "Bunu özellikle İYİ Parti'li arkadaşların içlerine nasıl sindirebildiklerini anlamak mümkün değildir. Abdülbaki Karaağaç'ın kardeşinin dağ kadrosunda olduğunu biliyoruz. Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüyle ilgili sorunları olanlarla bizim birlikte yol yürümemiz mümkün değildir. Bizim kırmızı çizgilerimiz vardır" dedi.

Reşat Oktay, kendilerine gelen bilgiler arasında seçimden sonrası için çok ciddi pazarlıkların yapıldığını da öne sürdü. CHP, HDP ve İYİ Parti arasında belediyelerdeki görevlendirmelerin bölüşüldüğü yönünde bilgiler aldıklarını anlatan Oktay, "Seçimler kazanılırsa daire başkanlıkları, şube müdürlükleri, belediye şirketlerinin de bu şahıslara, özellikle HDP'li kanada söz verildiğini biliyoruz. Çok vahim bir tabloyla karşı karşıyayız" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU: EĞER TERÖRİSTSE TUTUKLASINLAR

Öte yandan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir televizyon kanalının canlı yayınında, teröristbaşı Abdullah Öcalan'a özgürlük isteyen belediye meclis üyesi adayı Baki Karaağaç'ın CHP adaylığı sorulduğunda şu yanıtı vermişti:

"Olabilir CHP'ye gelmiştir, vatan haini mi bu? Bir insanı suçlu ilan etmeye hakimler karar verir. Ben karar veremem. Eğer teröristse tutuklasınlar. Kardeşi, yeğeni bilmem ne yapmış ama insanları bu kadar karalamak yazıktır. Adamın belki o işlerle hiç ilgisi yoktur. Amcası, babası yapabilir, yeğeni yapabilir adam masum bir insandır. Bu adam gelmiş diyor ki CHP'li olmak istiyorum, CHP'de hizmet etmek istiyorum. Olamaz mı? Olur."

YEREL SECIMDE CHP'NIN ANTALYA'DAKI ADAYLARI ARASINDA TEROR ORGUTU ELEBASI ABDULLAH OCALAN'A OZGURLUK TALEP EDEN VE 2012'DE BDP ANTALYA IL BASKANI OLAN ABDULBAKI KARAAGAC'TAN SONRA HDP KONTENJANINDAN BIR KISININ DAHA KEPEZ ILCESI BELEDIYE MECLIS UYESI ADAYLARI ARASINDA OLDUGU ORTAYA CIKTI. HDP'NIN ITTIFAK KURDUGU EMEK DEMOKRASI VE OZGURLUK BLOKU ICINDE YER ALAN SOSYALIST YENIDEN KURTULUS PARTISI (SYKP) UYESI MUSTAFA ILHAN, CHP KEPEZ MECLIS UYELIGI ICIN CHP LISTESINDE 11'INCI SIRADAN ADAY GOSTERILDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

YEREL SECIMDE CHP'NIN ANTALYA'DAKI ADAYLARI ARASINDA TEROR ORGUTU ELEBASI ABDULLAH OCALAN'A OZGURLUK TALEP EDEN VE 2012'DE BDP ANTALYA IL BASKANI OLAN ABDULBAKI KARAAGAC'TAN SONRA HDP KONTENJANINDAN BIR KISININ DAHA KEPEZ ILCESI BELEDIYE MECLIS UYESI ADAYLARI ARASINDA OLDUGU ORTAYA CIKTI. HDP'NIN ITTIFAK KURDUGU EMEK DEMOKRASI VE OZGURLUK BLOKU ICINDE YER ALAN SOSYALIST YENIDEN KURTULUS PARTISI (SYKP) UYESI MUSTAFA ILHAN (SOLDAN UCUNCU), CHP KEPEZ MECLIS UYELIGI ICIN CHP LISTESINDE 11'INCI SIRADAN ADAY GOSTERILDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

YEREL SECIMDE CHP'NIN ANTALYA'DAKI ADAYLARI ARASINDA TEROR ORGUTU ELEBASI ABDULLAH OCALAN'A OZGURLUK TALEP EDEN VE 2012'DE BDP ANTALYA IL BASKANI OLAN ABDULBAKI KARAAGAC'TAN SONRA HDP KONTENJANINDAN BIR KISININ DAHA KEPEZ ILCESI BELEDIYE MECLIS UYESI ADAYLARI ARASINDA OLDUGU ORTAYA CIKTI. HDP'NIN ITTIFAK KURDUGU EMEK DEMOKRASI VE OZGURLUK BLOKU ICINDE YER ALAN SOSYALIST YENIDEN KURTULUS PARTISI (SYKP) UYESI MUSTAFA ILHAN, CHP KEPEZ MECLIS UYELIGI ICIN CHP LISTESINDE 11'INCI SIRADAN ADAY GOSTERILDI. ILHAN'NIN SOSYAL MEDYA PAYLASIMLARINDAN HDP MITING FOTOGRAFLARI PAYLASTIGI GORULDU.(FOTO:ANTALYA-DHA)

YEREL SECIMDE CHP'NIN ANTALYA'DAKI ADAYLARI ARASINDA TEROR ORGUTU ELEBASI ABDULLAH OCALAN'A OZGURLUK TALEP EDEN VE 2012'DE BDP ANTALYA IL BASKANI OLAN ABDULBAKI KARAAGAC'TAN SONRA HDP KONTENJANINDAN BIR KISININ DAHA KEPEZ ILCESI BELEDIYE MECLIS UYESI ADAYLARI ARASINDA OLDUGU ORTAYA CIKTI. HDP'NIN ITTIFAK KURDUGU EMEK DEMOKRASI VE OZGURLUK BLOKU ICINDE YER ALAN SOSYALIST YENIDEN KURTULUS PARTISI (SYKP) UYESI MUSTAFA ILHAN, CHP KEPEZ MECLIS UYELIGI ICIN CHP LISTESINDE 11'INCI SIRADAN ADAY GOSTERILDI. ILHAN'NIN SOSYAL MEDYA PAYLASIMLARINDAN HDP'YLE ILGILI PAYLASIMLAR YAPTIGI GORULDU.(FOTO:ANTALYA-DHA)

YEREL SECIMDE CHP'NIN ANTALYA'DAKI ADAYLARI ARASINDA TEROR ORGUTU ELEBASI ABDULLAH OCALAN'A OZGURLUK TALEP EDEN VE 2012'DE BDP ANTALYA IL BASKANI OLAN ABDULBAKI KARAAGAC'TAN SONRA HDP KONTENJANINDAN BIR KISININ DAHA KEPEZ ILCESI BELEDIYE MECLIS UYESI ADAYLARI ARASINDA OLDUGU ORTAYA CIKTI. HDP'NIN ITTIFAK KURDUGU EMEK DEMOKRASI VE OZGURLUK BLOKU ICINDE YER ALAN SOSYALIST YENIDEN KURTULUS PARTISI (SYKP) UYESI MUSTAFA ILHAN, CHP KEPEZ MECLIS UYELIGI ICIN CHP LISTESINDE 11'INCI SIRADAN ADAY GOSTERILDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

ANTALYA'DA GECEN AY CHP ILE HDP IL YONETICILERI BIR PASTANEDE BULUSMUS, ORTAYA CIKAN VE MEDYADA YAYIMLANAN GORUNTULERDE, HDP PARTI MECLISI UYESI NIHAT AKKAYA, CHP ANTALYA IL BASKANI AHMET KUMBUL, CHP ANTALYA IL SEKRETERI ILKAY BUDAK, HDP ANTALYA ESKI IL BASKANI AHMET KAYA, HDP ANTALYA IL ESBASKANI MUHSIN TASAR VE HDP PARTI MECLISI UYESI AYDIN CETINKAYA YER ALMISTI. CHP ILE HDP ARASINDAKI ITTIFAK GORUSMESI OLDUGU ILERI SURULEN BULUSMA SONRASINDA CHP IL BASKANI AHMET KUMBUL, BULUSMANIN TAMAMEN TESADUFI OLDUGUNU, MASADAKILERLE HAYATINDA ILK DEFA KARSILASTIGINI SOYLEMISTI.(FOTO:ANTALYA-DHA) 

 
Kamyon şarampole uçtu: 1 ölü, 1 yaralı
 
Antalyalı miniklerden yaşlılara anlamlı ziyaret
YORUMLAR
 Onay bekleyen 1 yorum var.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Serik'te polislere üstün başarı belgesi
SERİK Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan başarılı polislere ödülleri Kaymakam ...
Hurda ve atıklarla dereyi kirleten 6 Suriyeliye işlem
ANTALYA'da çöpten topladıkları hurda ve atık maddeleri Azmak Deresi'nde ...
Serikli üreticiye 4.8 milyonluk yardım
ANTALYA'nın Serik ilçesinde geçen aylarda meydana gelen dolu, hortum ve ...
 
Çocuklardan küresel ısınmaya farkındalık
ANTALYA'nın Kemer ilçesinde ilkokul öğrencileri küresel ısınmaya farkındalık ...
Antalya'da en yakın mezarlığa defin ısrarı
ANTALYA'daki 3 bine yakın mezarlığa son 5 yılda yaklaşık 38 bin cenaze ...
Antalya'da şok gözaltı
ANTALYA'nın Kemer ilçesinde HDP'nin birinci sıra belediye meclis üyesi ...
 
Öldürülmekten korkan kadına, eski sevgiliden suç duyurusu
ANTALYA'da İlayda Özen'in (23) kendisini ölümle tehdit ettiğini ileri ...
Antalya'da polis intihardan vazgeçirdi
ANTALYA'da, eşi tarafından terk edildiği için inşaat halindeki bir binanın ...
Antalya'da öğretmenlerden duyarlı kampanya
ANTALYA'nın Alanya ilçesinde bir grup öğretmen kan ve kök hücre bağışı kampanyası başlattı.
 
Dursun Gündoğdu
Böcek’in TÜRGEV ile dansı
YAZARLAR
Turgut Güngör
Turgut Güngör
Adaylık koşusu
Serpil Nur Abiral
Serpil Nur Abiral
Ah Nerede Vah Nerede’ dizi olmalı mı?
Prof. Dr. Yakup Alıcıgüzel
Prof. Dr. Yakup Alıcıgüzel
Yasal boşluk olur mu?
İsa Altun
İsa Altun
İnternette Güvenli Alışveriş
H.O.P
H.O.P
Savaş baronları
Nesrin Mater
Nesrin Mater
Kasaba politikacıları...
Mesut Gürkan
Mesut Gürkan
Yat Limanı'nda çişi gelen denize... 
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA GÜN HABER
ASTROLOJİ
Koç
 
21 Mart - 20 Nisan
 
Ana Sayfa Türkiye Antalya BURDUR ISPARTA Siyaset Turizm KAMPÜS Sağlık Ekonomi Spor
KünyeHakkımızda KünyeKünye İleti�YimIletisim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva