Antalya'da kasapların yoğun mesaisi
Antalya'da kasapların yoğun mesaisi
Kepez'in ters evi, kapılarını açıyor
Kepez'in ters evi, kapılarını açıyor
DokumaPark'a arı sereni
DokumaPark'a arı sereni
Girişimcilere online koçluk hizmeti
Girişimcilere online koçluk hizmeti
15 Mart 2019 Cuma - 14:52

CHP'nin meclis üyesi adayı, 'Öcalan'a özgürlük' istemiş

YEREL seçimde CHP'nin Antalya'daki adayları arasında, terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'a özgürlük talep eden, 2012'de BDP Antalya İl Başkanı olan Abdülbaki Karaağaç bulunuyor.

CHP nin meclis üyesi adayı,  Öcalan a özgürlük  istemiş
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

Abdullah Öcalan'ın yakalanışının 15'inci yılı nedeniyle Antalya'da düzenlenen eylemde Karaağaç'ın, "Bizler, Abdullah Öcalan'ın derhal özgür bırakılmasını istiyoruz" diye konuşma yaptığı ortaya çıktı. Aday Karaağaç'ın PKK'nın dağ kadrosunda yer alan kardeşi Abdülhadi Karaağaç ise gri listede aranıyor. Karaağaç'ın Antalya'daki adaylığı, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, yaptığı mitinglerde, "Büyükşehir ve bazı ilçelerde 'Adayımız yok' diye kimse kaygılanmasın. Belediye meclis üyelikleri dahil olmak üzere bütün ilçelerimizde ve büyükşehirde meclis üyelerimiz, sizlerin göndereceği ve temsil edeceği arkadaşlarımız olacaktır" konuşmasını akıllara getirdi.

Antalya'da geçen ay CHP ile HDP il yöneticileri bir pastanede gizlice buluşmuş, ortaya çıkan ve medyada yayımlanan görüntülerde HDP Parti Meclisi Üyesi Nihat Akkaya, CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Antalya İl Sekreteri İlkay Budak, HDP Antalya eski İl Başkanı Ahmet Kaya, HDP Antalya İl Eşbaşkanı Muhsin Taşar ve HDP Parti Meclisi Üyesi Aydın Çetinkaya yer almıştı. CHP ile HDP arasındaki ittifak görüşmesi olduğu ileri sürülen buluşma sonrasında CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, buluşmanın tamamen tesadüfi olduğunu, masadakilerle hayatında ilk defa karşılaştığını söylemişti. Bu görüşme sonrasında CHP'nin Antalya'daki belediye meclisi üyesi adayları açıklandığında, HDP ile iltisaklı isimlere yer verildiği ortaya çıktı.

YEREL SECIMDE CHP'NIN ANTALYA'DAKI ADAYLARI ARASINDA, TEROR ORGUTU LIDERI ABDULLAH OCALAN'A OZGURLUK TALEP EDEN, 2012'DE BDP ANTALYA IL BASKANI OLAN ABDULBAKI KARAAGAC (FOTODAKI) BULUNUYOR. ABDULLAH OCALAN'IN YAKALANISININ 15'INCI YILI NEDENIYLE ANTALYA'DA DUZENLENEN EYLEMDE KARAAGAC'IN, "BIZLER, ABDULLAH OCALAN'IN DERHAL OZGUR BIRAKILMASINI ISTIYORUZ" DIYE KONUSMA YAPTIGI ORTAYA CIKTI. (FOTO:ANTALYA-DHA)

'DERHAL ÖZGÜR BIRAKILSIN'

Bu isimler arasında, 2012 yılında BDP'nin Antalya İl Başkanı olan Abdülbaki Karaağaç dikkati çekti. CHP'den Kepez Belediye Meclisi üyesi adayı olan Karaağaç'ın 15 Şubat 2014'te terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın yakalanışının 15'inci yılı nedeniyle Antalya'da düzenlenen eylemde, "15 Şubat 1999'da Kürt halkının lideri Abdullah Öcalan, uluslararası bir komplo sonucu tutsak edildi. Kürt sorununun çözümsüz kalmasına, Kürdistan'da halkın baskı altında yaşanmasına, bir ulusun dilinin, kültürünün inkar edilmesine yol açanlar 15 Şubat komplosunu gerçekleştirenlerdir. Bizler, Abdullah Öcalan'ın derhal özgür bırakılmasını istiyoruz. Öcalan'ın özgür olması, aşağılanan, katledilen Kürt halkının uzattığı barış elinin sıkılması demektir. Kürt sorununun çözümü de buradan geçmektedir" diye konuşma yaptığı ortaya çıktı.

YEREL SECIMDE CHP'NIN ANTALYA'DAKI ADAYLARI ARASINDA, TEROR ORGUTU LIDERI ABDULLAH OCALAN'A OZGURLUK TALEP EDEN, 2012'DE BDP ANTALYA IL BASKANI OLAN ABDULBAKI KARAAGAC (FOTODAKI) BULUNUYOR. ABDULLAH OCALAN'IN YAKALANISININ 15'INCI YILI NEDENIYLE ANTALYA'DA DUZENLENEN EYLEMDE KARAAGAC'IN, "BIZLER, ABDULLAH OCALAN'IN DERHAL OZGUR BIRAKILMASINI ISTIYORUZ" DIYE KONUSMA YAPTIGI ORTAYA CIKTI. (FOTO:ANTALYA-DHA)

EYLEME ÖNDERLİK YAPTI

O tarihteki eylemde BDP il binasında toplanan bir grup partili, ellerinde Öcalan fotoğraflarıyla Cumhuriyet Meydanı'na yürümek istemiş, polisin izin vermemesi üzerine Şarampol Caddesi üzerindeki tramvay yolunda oturma eylemi yapmıştı. Türkçe ve Kürtçe sloganlar atan 150 kişilik gruba BDP İl Başkanı Abdülbaki Karaağaç önderlik etmiş ve 'Biji Serok Apo' (Yaşasın Başkan Apo) sloganı attırmıştı. Basın açıklaması esnasında yakında bulunan bir işyerinin dışarıya müzik vermesi üzerine, partililerle işyeri çalışanları arasında baş gösteren gerginlik polisin devreye girmesiyle yatıştırılmıştı.

YEREL SECIMDE CHP'NIN ANTALYA'DAKI ADAYLARI ARASINDA, TEROR ORGUTU LIDERI ABDULLAH OCALAN'A OZGURLUK TALEP EDEN, 2012'DE BDP ANTALYA IL BASKANI OLAN ABDULBAKI KARAAGAC BULUNUYOR. ABDULLAH OCALAN'IN YAKALANISININ 15'INCI YILI NEDENIYLE ANTALYA'DA DUZENLENEN EYLEMDE KARAAGAC'IN, "BIZLER, ABDULLAH OCALAN'IN DERHAL OZGUR BIRAKILMASINI ISTIYORUZ" DIYE KONUSMA YAPTIGI ORTAYA CIKTI. ADAY KARAAGAC'IN PKK'NIN DAG KODROSUNDA YER ALAN KARDESI ABDULHADI KARAAGAC ISE GRI LISTEDE ARANIYOR.(FOTO:ANTALYA-DHA)

KARDEŞİ, ARANAN TERÖRİST

CHP Kepez Belediye Meclisi üyesi adayı Abdülbaki Karaağaç'ın PKK'nın dağ kadrosunda yer alan kardeşi Abdülhadi Karaağaç ise İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı gri listedeki aranan teröristler arasında yer alıyor. PKK/KCK terör örgütünün sözde komutanlarından biri olarak bilinen Karaağaç'ın fotoğrafının altında, 1960 yılı Kurtalan doğumlu olduğu belirtiliyor.

ANTALYA'DA GECEN AY CHP ILE HDP IL YONETICILERI BIR PASTANEDE GIZLICE BULUSMUS, ORTAYA CIKAN VE MEDYADA YAYIMLANAN GORUNTULERDE HDP PARTI MECLISI UYESI NIHAT AKKAYA, CHP ANTALYA IL BASKANI AHMET KUMBUL, CHP ANTALYA IL SEKRETERI ILKAY BUDAK, HDP ANTALYA ESKI IL BASKANI AHMET KAYA, HDP ANTALYA IL ESBASKANI MUHSIN TASAR VE HDP PARTI MECLISI UYESI AYDIN CETINKAYA YER ALMISTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

HDP YÖNETİCİLERİ İLE GİZLİ GÖRÜŞME

HDP eski İl Başkanı Ahmet Kaya, geçen günlerde, Büyükşehir ve Kepez'de CHP adaylarını destekleyecekleri açıklamasını yaptı ve Millet İttifakı'nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek'e 80 bin, Kepez Belediye Başkan adayı Murat Dinç'e 30 bin civarında oy vereceklerini ifade etti.

Bu açıklamadan kısa süre sonra, CHP'nin Kepez Belediye Başkan adayı olan Murat Dinç ile HDP yöneticileri, bir akaryakıt istasyonunda gizli bir görüşme yaparken görüntülendi.

BULDAN: ADAYIMIZ YOK' DİYE KAYGILANMAYIN, TEMSİL EDECEK ARKADAŞLARIMIZ OLACAK

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, yaptığı mitinglerde, "Büyükşehir ve bazı ilçelerde 'adayımız yok' diye kimse kaygılanmasın. Belediye meclis üyelikleri dahil olmak üzere bütün ilçelerimizde ve büyükşehirde meclis üyelerimiz, sizlerin göndereceği ve temsil edeceği arkadaşlarımız olacaktır" diye konuştu. Buldan'ın bu konuşması, HDP'nin Millet ittifakını desteklediği yerlerde, listelerde HDP'li isimlerin yer alacağı şeklinde yorumlandı.

YEREL SECIMDE CHP'NIN ANTALYA'DAKI ADAYLARI ARASINDA, TEROR ORGUTU LIDERI ABDULLAH OCALAN'A OZGURLUK TALEP EDEN, 2012'DE BDP ANTALYA IL BASKANI OLAN ABDULBAKI KARAAGAC (FOTODAKI) BULUNUYOR. ABDULLAH OCALAN'IN YAKALANISININ 15'INCI YILI NEDENIYLE ANTALYA'DA DUZENLENEN EYLEMDE KARAAGAC'IN, "BIZLER, ABDULLAH OCALAN'IN DERHAL OZGUR BIRAKILMASINI ISTIYORUZ" DIYE KONUSMA YAPTIGI ORTAYA CIKTI. (FOTO:ANTALYA-DHA)

YEREL SECIMDE CHP'NIN ANTALYA'DAKI ADAYLARI ARASINDA, TEROR ORGUTU LIDERI ABDULLAH OCALAN'A OZGURLUK TALEP EDEN, 2012'DE BDP ANTALYA IL BASKANI OLAN ABDULBAKI KARAAGAC (FOTODAKI) BULUNUYOR. ABDULLAH OCALAN'IN YAKALANISININ 15'INCI YILI NEDENIYLE ANTALYA'DA DUZENLENEN EYLEMDE KARAAGAC'IN, "BIZLER, ABDULLAH OCALAN'IN DERHAL OZGUR BIRAKILMASINI ISTIYORUZ" DIYE KONUSMA YAPTIGI ORTAYA CIKTI. (FOTO:ANTALYA-DHA)YEREL SECIMDE CHP'NIN ANTALYA'DAKI ADAYLARI ARASINDA, TEROR ORGUTU LIDERI ABDULLAH OCALAN'A OZGURLUK TALEP EDEN, 2012'DE BDP ANTALYA IL BASKANI OLAN ABDULBAKI KARAAGAC (FOTODAKI) BULUNUYOR. ABDULLAH OCALAN'IN YAKALANISININ 15'INCI YILI NEDENIYLE ANTALYA'DA DUZENLENEN EYLEMDE KARAAGAC'IN, "BIZLER, ABDULLAH OCALAN'IN DERHAL OZGUR BIRAKILMASINI ISTIYORUZ" DIYE KONUSMA YAPTIGI ORTAYA CIKTI. (FOTO:ANTALYA-DHA)YEREL SECIMDE CHP'NIN ANTALYA'DAKI ADAYLARI ARASINDA, TEROR ORGUTU LIDERI ABDULLAH OCALAN'A OZGURLUK TALEP EDEN, 2012'DE BDP ANTALYA IL BASKANI OLAN ABDULBAKI KARAAGAC (FOTODAKI) BULUNUYOR. ABDULLAH OCALAN'IN YAKALANISININ 15'INCI YILI NEDENIYLE ANTALYA'DA DUZENLENEN EYLEMDE KARAAGAC'IN, "BIZLER, ABDULLAH OCALAN'IN DERHAL OZGUR BIRAKILMASINI ISTIYORUZ" DIYE KONUSMA YAPTIGI ORTAYA CIKTI. (FOTO:ANTALYA-DHA)YEREL SECIMDE CHP'NIN ANTALYA'DAKI ADAYLARI ARASINDA, TEROR ORGUTU LIDERI ABDULLAH OCALAN'A OZGURLUK TALEP EDEN, 2012'DE BDP ANTALYA IL BASKANI OLAN ABDULBAKI KARAAGAC BULUNUYOR. ABDULLAH OCALAN'IN YAKALANISININ 15'INCI YILI NEDENIYLE ANTALYA'DA DUZENLENEN EYLEMDE KARAAGAC'IN, "BIZLER, ABDULLAH OCALAN'IN DERHAL OZGUR BIRAKILMASINI ISTIYORUZ" DIYE KONUSMA YAPTIGI ORTAYA CIKTI. ADAY KARAAGAC'IN PKK'NIN DAG KODROSUNDA YER ALAN KARDESI ABDULHADI KARAAGAC ISE GRI LISTEDE ARANIYOR.(FOTO:ANTALYA-DHA)

YEREL SECIMDE CHP'NIN ANTALYA'DAKI ADAYLARI ARASINDA, TEROR ORGUTU LIDERI ABDULLAH OCALAN'A OZGURLUK TALEP EDEN, 2012'DE BDP ANTALYA IL BASKANI OLAN ABDULBAKI KARAAGAC BULUNUYOR.(FOTO:ANTALYA-DHA)

ANTALYA, (DHA) -

 
Antalya'da sağlıkçılardan sanat sergisi
 
Beyaz ette 19 firmaya soruşturma sonuçlandı
YORUMLAR
Toplam 1 yorum var, 1 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen 3 yorum var.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
akdeniz 16 Mart 2019 Cumartesi 21:11

Buna ne denir,Antalya İl Başkanının devirdiği kaçıncı çam bu,olacak iş mi,işini ciddi yapmayanların partiyi ne hale getirdiğine bakarmısınız,sorumlu olan il başkanı çıkıp bir açıklama yapmalı,bu ilde başarıdan da başarısızlıkdan da il başkanı sorumludur.Şu ana kadar çıt yok,Seçildiği günden beri hata üstüne hata yapan Ahmet Kumbul herhalde ilk kongrede hesabını verir.Bir de Büyükşehir Belediye Başkanlığını CHP kaybederse bakın siz o zaman,fatura tamamen İl Başkanlığına kesilir,bu arada KEPEZ ilçe Başkanlığını da unutmayalım,o ilçede kimin ne olduğu belli iken insan hiç mi araşdırma yapmaz,bir insan işini ciddiyetsiz yaparsa olaçağı bu,aslında siyasetin ne noktaya geldiği belli,eş dost bir araya geliyor yöneticileri seçiyor,liyakat falan hak getire,daha neler göreceğiz bakalım.REZALET Kİ REZALET.

Yorumu oyla      2      2  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Antalya'da sağlıkçılardan sanat sergisi
ANTALYA İl Sağlık Müdürlüğü'nce 'Tıp Bayramı' etkinlikleri kapsamında ...
'Madama Butterfly' Antalya'da sahnede
ANTALYA Devlet Opera ve Balesi, Puccini'nin Uzakdoğu ezgileri ile süslediği ...
Başkan Böcek'ten işçileri sevindiren imza
CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin ...
 
Antalyalı sürücü bu otomobilden sağ çıktı
DENİZLİ'nin Pamukkale ilçesinde, kamyonla çarpışıp, parçalanan otomobilin ...
Yerel İklim Eylemi Uluslararası Konferansı başladı
ÇEVRE ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, Türkiye'nin ...
Başkan adayı Böcek'e Finike'de yoğun ilgi
FİNİKE'de bir dizi ziyarette bulunan CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan ...
 
Gazeteci Özyol, şiir kitabıyla okuyucularıyla buluşacak
ANTALYALI gazeteci İdris Özyol, 'Kabuk Dudak' adlı ilk şiir kitabını, ...
'Bedavaya öldürdük'
ANTALYA'nın Kepez ilçesindeki ormanlık alanda, cesedi 8 parçaya bölünmüş ...
Alanya'ya iki park
ALANYA Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Hamzalar ve Başköy ...
 
Dursun Gündoğdu
Özlenen rektör o mu?
YAZARLAR
Serpil Nur Abiral
Serpil Nur Abiral
Kelimelerin tükendiği yerdeyim
İsa Altun
İsa Altun
Kaybolan verileri kurtarmanın yolu
Mesut Gürkan
Mesut Gürkan
Polisten kıskıvrak
Nesrin Mater
Nesrin Mater
Muratpaşa'da neler neler oluyor?
Duran Canatan
Duran Canatan
Eşitlik Projesi
K. Kemal Derin
K. Kemal Derin
TİARTİ
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA GÜN HABER
ASTROLOJİ
Koç
 
21 Mart - 20 Nisan
Sevgili koçlar ağustos ayı sizlere özel yaşamla ilgili bazı kafa karışıklığı getirirken aynı zamanda da bazı farkındalıkları ...
 
Ana Sayfa Türkiye Antalya BURDUR ISPARTA Siyaset Turizm KAMPÜS Sağlık Ekonomi Spor
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva