Koronavirüsten bugün 16 kişiyi kaybettik
Koronavirüsten bugün 16 kişiyi kaybettik
Nuri Şahin, Antalya yolunda
Nuri Şahin, Antalya yolunda
Antalyaspor yeni sezon hazırlıklarına başladı
Antalyaspor yeni sezon hazırlıklarına başladı
Sezona Antalya'da hazırlanıyor
Sezona Antalya'da hazırlanıyor
19 Kasım 2019 Salı - 14:10

Ecem'in cinayet sanığına ömür boyu hapis cezası

KOCAELİ'nin Gölcük ilçesinde, Ecem Balcı'yı (17) öldürerek cesedini ormanlık alana gömdüğü suçlamasıyla yargılanan Süleyman Kara (45), ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Ecem in cinayet sanığına ömür boyu hapis cezası
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

Gölcük'te yaşayan Ecem Balcı, geçen yıl 5 Ocak günü kayboldu. Kızının kaybolmasının ardından bunalıma giren ve rahim kanseri olan Esra Ercömert, 14 Ocak günü Kandıra Kaltalkayası mevkiinde kayalıklardan denize atlayarak, intihar etti. Anne Ercömert'in cansız bedeni, denizde yapılan aramaların ikinci gününde bulunarak, toprağa verildi. Annesinin intiharı üzerine de ortaya çıkmayan genç kızın izini süren polis, Ecem Balcı'nın en son annesinin erkek arkadaşı Süleyman Kara ile görüştüğünü belirledi. Bu sırada başka bir suçtan tutuklanarak cezaevine konulan Süleyman Kara'nın ifadesi alındı. Süleyman kara, Ecem'i öldürdüğünü itiraf ederek, cesedi gömdüğü yeri gösterdi. 15 Şubat gecesi Gölcük'ün Ayvazpınar köyündeki ormanlık alanda yapılan kazıda Ecem Balcı'nın cesedi bulundu.

Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçen celse görülen duruşmada savcı, Süleyman Kara'nın 'Çocuğu kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını, tutuksuz yargılanan Keziban A., Rıfat Özgür Y., Yusuf K. ve İbrahim D. hakkında ise 'Suç delillerini gizlemek' suçundan ayrı ayrı hapis cezası verilmesini talep etti.

Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmaya tutuklu sanık Süleyman Kara görüntülü sistem aracılığıyla, Ecem Balcı’nın babası Gökhan Balcı ve tutuksuz yargılanan sanıklar ile avukatlar katıldı. Savcı önceki davada verdiği mütalaasını tekrar etti.

EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMASINI TALEP EDİYORUZ

Avukat Aslıhan Şen ilk mütalaaya karşı olduklarını, cinayetin tasarlanarak işlendiğini söyleyerek, sanığın en üst sınırdan cezalandırılmasını talep etti.

Baro Başkanı Bahar Candemir Gültekin ise, "Sanıkların üzerine atılı suçu işlediği sabittir. Gencecik kızın yaşam hakkı alınarak vahşice öldürüldüğü açıktır. Tüm sanıklar hakkında cezanın alt sınırdan uzaklaşılarak ve herhangi bir indirim uygulanmaksızın belirlenmesini istiyoruz." dedi.

Ecem Balcı'nın babası Gökhan Balcı, "Bir çocuk kolay yetiştirilmiyor. 17 yaşına gelmiş, ağır hastalık atlatmış güçlü bir çocuğun hiç gözünün yaşına bakmadan kıydılar. En ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyorum" diye konuştu.

'GERÇEK KATİLİN DIŞARIDA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ'

Sanık avukatı ise, "Süleyman Kara tarafından yapıldığı ile ilgili yakınlarının iddiaları yanlıştır. Bu hastalık sırasında da Süleyman Kara, Ecem'in yanındaydı. İlk duruşmadan beri Süleyman Kara ifadesini işkence altında verdiğini hep anlattı. Ecem'in öldürüldüğü tarihte Ecem'in telefonu Gökhan Balcı'nın tarafından görüşme yapılıyor. Bunları kimin yaptığını talep ettik ancak mahkeme kabul etmedi. Otopsi raporunda herhangi bir darp veya cebir izi ateşli silah yarası gibi şeyler tespit edilmedi ifadeleri var. Adli Tıp Kurumu'nun raporunda sadece Süleyman Kara'nın ifadesine göre verilmiş. Hiçbir tıbbı durum yok. Aracın bagajında gezdirildiği söyleniyor. Kısa bir incelemenin akabinde ölmüş olan bir kişi hakkında hiçbir emareye rastlanmadı. Ecem'i öldüren gerçek katilin dışarıda olduğunu düşünüyoruz. Biz de aile kadar gerçek katili bulmak istiyoruz. Ayrıca bir kadının evlâdı kayıpken intihar etmesini akla sığdıramıyoruz. Bu taleplerimiz reddedildi. Mahkemenin önemli tanığı Aslı A. getirilemedi. Polis evi arıyor hiçbir şey bulamıyor ancak bir gün sonra Aslı A. eve gittiğinde günlüğünü ve telefonunu çok rahat bulabiliyor. Süleyman Kara'nın beraatini talep ediyoruz" dedi.

İŞKENCE YAPILDIĞINI İDDİA ETTİ

Söz hakkı verilen Süleyman Kara şöyle ifade verdi:

"Bir buçuk yıldan beri görmediğim komiser orada. Bana işkence edenlerin başı o. Bana çok küfür etti. Delilleri karartıp da bu davayı burayı neden getirmiş. 'Senden kurtulacağız hapiste şişleneceksin' dedi. O komisere her seferinde küfür ediyorum. Karakolda kendim gördüm çırılçıplak gezdirirken kameranın bana baktığını. Benim onlara sunduğum delilleri meydana çıkarsınlar. Kızının çok değerli olduğunu söyleyen Gökhan Balcı gelsin çözelim. Eğer o görüntüler çıksın her şey çözülecek. Ben kötü bir insan değilim ki. Adli Tıp'ta tıkandınız, resmen oynanmış. Adamlar biz bir şey bulamadık yaşamamış ama kendilerine gelen telefona göre bir şeyler yazmışlar. 6 satır yazıdan başka bir şey değil. Ben bu kızın öldürüldüğüne inanmıyorum. Kendi kendini öldürmüş olabilir. Başı ağrıyordu başına masaj yapıyordum. Kızından iyi tanıyordum. Başında babası yoktu. Cinayet yok. Raporun incelemesini istiyorum. Hiçbir doktor bu raporu kabul etmez."

Mahkeme heyeti, Süleyman Kara'yı kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Tutuksuz yargılanan sanıklara ise 6 aya varan cezalar verildi.

“BU KARARIN ALINMASI BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ”

Ecem Balcı'nın ailesinin avukatı Aslıhan Şen, "Ecem Balcı annesinin sevgilisi tarafından 17 yaşındayken hunharca katledilmişti. Başından beri bu davayı takip ettik. Davaya olan inancımız yüzde yüzdü. Bugün de aynı şekilde Ecem Balcı’yı öldüren sanık Süleyman Kara ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı. Ona yardım edenler, suç delillerini gizleyenler, yok edenler, değiştirenler de ceza aldı. Bugün bu kararı aldığımız için çok mutluyuz. Çünkü Ecem’in ailesi, maktul yakınları olarak bu kararın alınması, bu tür davalarda böyle kararların çıkması bizi çok mutlu etti" dedi.

'UMARIM KIZIM MEZARINDA RAHAT UYUR'

Kendisine destek olanlara teşekkür eden Ecem'in babası Gökhan Balcı da, "22 aydır yürüttüğümüz bu çalışmamız sonuna geldi. Kızımız için adalet arıyorduk. Tam 22 aydır biz bunun için mücadele ettik. Bu dönemde bizimle yürüyen insanlara sonsuz teşekkür ediyorum. Gölcük polisine, Kocaeli polisine, sivil toplum kuruluşlarına hepsine sonsuz teşekkür ediyorum" diye konuştu. Kızının arkasında durduklarını ve kazandıklarını söyleyen baba, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz her zaman buna inandık, bekledik. 'Ağırlaştırılmış müebbet cezası alana kadar biz bu adliyeye gidip, geleceğiz' demiştik. Çok şükür o da oldu. Ağırlaştırılmış müebbet cezasını aldı. Biz burada bir duruş sergiledik. Kızımızın arkasında durduk. Katilinin kim olduğunu biliyorduk. Bu saatten sonra artık katil olarak bahsediyoruz. Katil Süleyman Kara, kızımı öldürmüştür. Bütün delillerle ispatlanmıştır. Bu saatten sonra hücresinde ömrünün geri kalanını geçirecektir. Benim kızım da umarım mezarında rahat uyur. 'Başka Ecemler olmasın' diyoruz. Bu cümle artık klasik olmuş. Olmasın, inşallah olmaz. Buna yönelik cezalar ağırlaştırılır ve inşallah bu bir emsal karar olur. İnsanlar bir nebze olsun rahat nefes alırlar."

KOCAELI'NIN GOLCUK ILCESINDE ECEM BALCI'NIN (FOTOGRAFTAKI KISI) KATILI OMUR BOYU HAPIS CEZASINA CARPTIRILDI. FOTOGRAF-IZMIT-DHA

KOCAELI'NIN GOLCUK ILCESINDE OLDURULEN ECEM BALCI ILE INTIHAR EDEN ANNESI ESRA ERCOMERT BIRLIKTE.  FOTOGRAF-IZMIT-DHA

KOCAELI'NIN GOLCUK ILCESINDE ECEM BALCI'NIN OLDURDUGU IDDIASIYLA YARGILANAN SULEYMAN KARA (FOTOGRAFTAKI KISI) OMUR BOYU HAPIS CEZASINA CARPTIRILDI. FOTOGRAF-IZMIT-DHA

KOCAELI'NIN GOLCUK ILCESINDE ECEM BALCI'NIN OLDURDUGU IDDIASIYLA YARGILANAN SULEYMAN KARA (FOTOGRAFTAKI KISI) OMUR BOYU HAPIS CEZASINA CARPTIRILDI. FOTOGRAF-IZMIT-DHA

KOCAELI'NIN GOLCUK ILCESINDE OLDURULEN ECEM BALCI'NIN KATIL ZANLISINA AGIRLASTIRILMIS MUEBBET HAPIS CEZASI VERILDI. DURUSMA SONRASINDA ECEM BALCI'NIN BABASI VE AVUKATI ADLIYE ONUNDE BASIN ACIKLAMASI YAPTI. FOTOGRAF-SELDA HATUN TAN-IZMIT-DHA

KOCAELI'NIN GOLCUK ILCESINDE OLDURULEN ECEM BALCI'NIN KATIL ZANLISINA AGIRLASTIRILMIS MUEBBET HAPIS CEZASI VERILDI. DURUSMA SONRASINDA ECEM BALCI'NIN BABASI GOKHAN BALCI ADLIYE ONUNDE BASIN ACIKLAMASI YAPTI. FOTOGRAF-SELDA HATUN TAN-IZMIT-DHA

KOCAELI'NIN GOLCUK ILCESINDE OLDURULEN ECEM BALCI'NIN KATIL ZANLISINA AGIRLASTIRILMIS MUEBBET HAPIS CEZASI VERILDI. DURUSMA SONRASINDA ECEM BALCI'NIN AILESININ AVUKATI ASLIHAN SEN, ADLIYE ONUNDE BASIN ACIKLAMASI YAPTI. FOTOGRAF-SELDA HATUN TAN-IZMIT-DHA

Selda Hatun TAN/İZMİT (Kocaeli), (DHA) 

Etiketler:
 
Minik Aysu, kadavradan nakille sağlığına kavuştu
 
Eski sevgili dehşet saçtı! Katilden kan donduran paylaşım
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Minik Aysu, kadavradan nakille sağlığına kavuştu
DENİZLİ'deki Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi'nde gerçekleştirilen ...
Moloz yüklü hafriyat kamyonu devrildi
KAĞITHANE'de, virajı alamayan moloz yüklü hafriyat kamyonu devrildi. Sürücünün ...
Mahallede silahlı kavga: 6 yaralı
DİYARBAKIR'ın Sur ilçesinde iki ailenin fertleri arasında mahallede başlayıp, ...
 
Sır cinayet 17 yıl sonra aydınlatıldı
KAYSERİ'de otel müdürü Fransız asıllı Albert Patrick Etaubleau'nun, kaybolduktan ...
Sahte altın satan kadının serbest kalmasına kuyumcudan tepki
ADANA'da daha önce sahte altın sattığı kuyumcu dükkanında ikinci kez aynı ...
Çaldıkları çelik kasaları çukurlara gömmüşler
MANİSA'nın Akhisar ilçesinde, hırsızlık yaptıkları suçlamasıyla gözaltına ...
 
'Bursa'nın şubat ayına kadar yetecek suyu var'
BURSA Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) Genel Müdürü Güngör Gülenç, ''Şubat ...
Otomobil, hafif ticari aracın altına girdi: 2 yaralı
BOLU'da, otomobilin hafif ticari aracın altına girdiği kazada 2 kişi yaralandı. ...
Yıldız Kenter için tören düzenlendi
PAZAR günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Türk tiyatrosunun ...
 
Dursun Gündoğdu
Özlenen rektör o mu?
YAZARLAR
İsa Altun
İsa Altun
Tatilde verilerinizi korumak
Serpil Nur Abiral
Serpil Nur Abiral
Kelimelerin tükendiği yerdeyim
Mesut Gürkan
Mesut Gürkan
Polisten kıskıvrak
Nesrin Mater
Nesrin Mater
Muratpaşa'da neler neler oluyor?
Duran Canatan
Duran Canatan
Eşitlik Projesi
K. Kemal Derin
K. Kemal Derin
TİARTİ
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA GÜN HABER
ASTROLOJİ
Koç
 
21 Mart - 20 Nisan
Sevgili koçlar ağustos ayı sizlere özel yaşamla ilgili bazı kafa karışıklığı getirirken aynı zamanda da bazı farkındalıkları ...
 
Ana Sayfa Türkiye Antalya BURDUR ISPARTA Siyaset Turizm KAMPÜS Sağlık Ekonomi Spor
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva