Rahşan Ecevit hayatını kaybetti
Rahşan Ecevit hayatını kaybetti
Başkandan sigarayı bırakan personele çeyrek altın
Başkandan sigarayı bırakan personele çeyrek altın
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
Şırıngalı çikolatayla ölen Umut'un karnesini annesi aldı
Şırıngalı çikolatayla ölen Umut'un karnesini annesi aldı
24 Ağustos 2019 Cumartesi - 14:15

Tuba'nın ağabeyi: Kardeşim mahalle baskısı kurbanı

KONYA'da, uzaklaştırma kararı bulunan eşi Bekir Erkol (40) tarafından, 3 çocuğunun gözü önünde, 20 yerinden bıçaklanarak öldürülen Tuba Erkol'un (37) ağabeyi Derviş Ceran, çocuklardan en büyüğü olan B.'nin rüyalarında babasının elinde bıçakla üzerine doğru geldiğini gördüğünü söyledi.

Tuba nın ağabeyi: Kardeşim mahalle baskısı kurbanı
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

Ceran, "Kardeşim hep öldürülmekten korkardı. Defalarca 'Ağabey bu adam beni öldürecek' derdi. 'Haberlerde gördüğüm öldürülen kadınlar gibi olacağım' derdi. Başka Tuba'lar ölmesin. Kardeşim mahalle baskısı kurbanı oldu" dedi.

Olay, perşembe günü merkez Karatay ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Başak Caddesi'ndeki sitede meydana geldi. Tuba Erkol, pazartesi günü, şiddetli geçimsizlik nedeniyle kendisine şiddet uygulayan belediyenin çöp toplama araçlarında şoförlük yapan eşi Bekir Erkol hakkında şikayetçi olup, evden uzaklaştırma kararı aldırdı. Bekir Erkol, çıkarılan bu karar rağmen, perşembe günü sabah mesai bitiminde eşinin çocuklarıyla kaldığı daireye gitti. İkili arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Bekir Erkol, yanında getirdiği bıçağı eşine sapladı.

EVDEN KAÇMAYA ÇALIŞTI

Yaralanan Tuba Erkol, can havliyle kapıyı açıp, dışarı kaçmak istedi. Çiftin, yaşları 9 ile 13 arasında değişen 3 çocuğu, babalarını engellemeye çalıştı. Çocukların tüm çabalarına rağmen eşinin peşinden giden Bekir Erkol, Tuba Erkol'u apartman içinde defalarca bıçakladı. Bekir Erkol, ardından 2 erkek çocuğunu yanına alıp, olay yerinden uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri, vücuduna 20 bıçak darbesi alan Tuba Erkol'un, hayatını kaybettiğini belirledi. Cinayetten sonra 2 oğluyla annesinin evine giden Bekir Erkol, polisi arayarak teslim olmak istediğini söyledi. Erkol, suç aleti bıçakla birlikte, gelen polislere teslim oldu. Erkol, çıkarıldığı mahkemece 'eşi kasten öldürmek' suçundan tutuklandı.

'AĞABEY BU ADAM BENİ ÖLDÜRECEK DERDİ'

16 yıllık evliliği boyunca kardeşinin çok zor dönemler geçirdiğini ve kardeşinin eşinin kendisine bir şey yapacağından korktuğunu belirten Derviş Ceran, şunları anlattı:

"Benim kardeşim çok zor günler yaşadı. Kardeşim bu olaydan önce bana, 'Ağabey bizim gidişimiz kötü. Biz bu işe çözüm bulamazsak işler çok kötü yerlere gidecek' diyordu. Elimizden gelen maddi- manevi yardımı yapmaya çalıştık. Aile olarak bir şeylerin yıkılmasını istemedik. Her şey yoluna girsin istedik. Ama durum bir yerlere vardıktan sonra artık kontrolden çıktığını anladım ama maalesef bu mahalle baskısı bazen bazı şeylerin önüne geçiyor. İnsanlar bu tip şeylerle karşılaştığı zaman bu mahalle baskısına göre değil de kendi kararlarını kendileri alsın. Mahalle baskısı ile hareket etmesinler. Maalesef biz bunun kurbanı olduk. Kardeşim onun kurbanı oldu. Kardeşim çok büyük acılar çekti. Kardeşim 14 senedir bu işkencelere maruz kaldı. Sonu böyle olsun istemezdik ama maalesef böyle oldu. Bana, 'Ben işimi Allah'a bıraktım. Çünkü Allah bizim vekilimizdir' diyordu. Öldürülmekten hep korkuyordu. Bana, defalarca 'Ağabey beni bu adam öldürecek diyordu'. Etrafına rol yapan bir adamdı. Bize karşı melek, evde şeytana dönüşüyordu. Bekir ile defalarca konuştuk. Düzeleceği konusunda bize sözler vermişti."

'VALİZİMİ ALACAĞIM YALANINI SÖYLEMİŞ'

Bekir Erkol'un sabah işten çıkıp, kardeşinin evine giderek valizini alacağı yalanını söyleyip içeri girdiğini belirten Derviş Ceran, "Kardeşime daha önce anahtarları değiştir diye tembih etmiştim. Kesinlikle kapıyı açmamasını söylemiştim. Çünkü uzaklaştırma kararı var. Sabah işten çıkıp yanında bıçakla eve geliyor. Kapıyı çalıyor ve sadece valizimi alıp, çıkacağım diyor ve içeriye girmeyi başarıyor. Girdikten sonra aralarında bir tartışma çıkıyor. Yanındaki bıçakla kardeşime saldırmaya başlıyor. Salonda başlıyor ve kapının dışında asansörün önüne kadar devam ediyor. Merdivenin orada kardeşimi katlediyor" diye konuştu.

OĞLUNDAN YARDIM İSTEMİŞ

Kardeşinin ilk bıçak darbesinden sonra büyük oğlu B.'den yardım istediğini ifade eden Derviş Ceran, "Çocuklar bu olaya şahit oldular. İlk bıçak darbesinden sonra bacım, bağırıp büyük oğlundan yardım istiyor. Bunun üzerine B. yatağından fırlıyor diğer çocuklarda kalkıyor. Çocuklar engel olmaya çalışıyor ama çocuklara 'Ellemeyin, karışmayın, sizi de öldürürüm' diye tehdit ediyor. Çocuklar da küçük olduğu için bir şey yapamıyor. Onların gözleri önünde annelerini katlediyor. Kardeşim ile sürekli irtibat halindeydim, son 6 aydır bana 'Can güvenliğim yok ağabey' diyordu. Uzaklaştırma kararını alması yönünde ben ısrar ettim ve karar alındı. Kardeşime psikolojik işkence yapıyordu. Uzaklaştırma sadece karşı tarafı tahrik etmekle kaldı. Normal insanlar uzaklaştırmaya uyabilir ama bu tip insanlar uzaklaştırmadan bir şey anlamıyor. Yetkililere sesleniyorum. Uzaklaştırma konusuna bir çözüm bulunsun. Bizim canımız yandı. İnşallah başkalarının canı yanmaz" dedi.

'RÜYASINDA ELİNDE BIÇAKLA BABASINI GÖRÜYOR'

Derviş Ceran, çocukların olaydan çok etkilendiğini, annelerini kurtarmak isterken çocuklarda da küçük yaralanmaların olduğunu, özellikle B.'nin gözünü her kapattığında babasının elinde bıçakla üzerine doğru geldiği yönünde rüyalar gördüğünü dile getirdi.

KONYA'DA, UZAKLASTIRMA KARARI BULUNAN ESI BEKIR ERKOL (40) TARAFINDAN 3 COCUGUNUN GOZU ONUNDE 20 YERINDEN BICAKLANARAK OLDURULEN TUBA ERKOL'UN(SOLDA) (37) AGABEYI DERVIS CERAN, 'KARDESIM HEP OLDURULMEKTEN KORKARDI. DEFALARCA AGABEY BU ADAM BENI OLDURECEK DERDI. HABERLERDE GORDUGUM OLDURULEN KADINLAR GIBI OLACAGIM DERDI. BASKA TUBA'LAR OLMESIN. KARDESIM MAHALLE BASKISININ KURBANI OLDU' DEDI.(FOTO:KONYA,DHA)

KONYA'DA, UZAKLASTIRMA KARARI BULUNAN ESI BEKIR ERKOL(SOLDA) (40) TARAFINDAN 3 COCUGUNUN GOZU ONUNDE 20 YERINDEN BICAKLANARAK OLDURULEN TUBA ERKOL'UN(SAGDA) (37) AGABEYI DERVIS CERAN, 'KARDESIM HEP OLDURULMEKTEN KORKARDI. DEFALARCA AGABEY BU ADAM BENI OLDURECEK DERDI. HABERLERDE GORDUGUM OLDURULEN KADINLAR GIBI OLACAGIM DERDI. BASKA TUBA'LAR OLMESIN. KARDESIM MAHALLE BASKISININ KURBANI OLDU' DEDI.(FOTO:KONYA,DHA)

KONYA'DA, UZAKLASTIRMA KARARI BULUNAN ESI BEKIR ERKOL (40) TARAFINDAN 3 COCUGUNUN GOZU ONUNDE 20 YERINDEN BICAKLANARAK OLDURULEN TUBA ERKOL'UN (37) AGABEYI DERVIS CERAN, 'KARDESIM HEP OLDURULMEKTEN KORKARDI. DEFALARCA AGABEY BU ADAM BENI OLDURECEK DERDI. HABERLERDE GORDUGUM OLDURULEN KADINLAR GIBI OLACAGIM DERDI. BASKA TUBA'LAR OLMESIN. KARDESIM MAHALLE BASKISININ KURBANI OLDU' DEDI.(FOTO:TOLGA YANIK/KONYA,DHA)

KONYA'DA, UZAKLASTIRMA KARARI BULUNAN ESI BEKIR ERKOL(ORTADA) (40) TARAFINDAN 3 COCUGUNUN GOZU ONUNDE 20 YERINDEN BICAKLANARAK OLDURULEN TUBA ERKOL'UN (37) AGABEYI DERVIS CERAN, 'KARDESIM HEP OLDURULMEKTEN KORKARDI. DEFALARCA AGABEY BU ADAM BENI OLDURECEK DERDI. HABERLERDE GORDUGUM OLDURULEN KADINLAR GIBI OLACAGIM DERDI. BASKA TUBA'LAR OLMESIN. KARDESIM MAHALLE BASKISININ KURBANI OLDU' DEDI.(FOTO:TOLGA YANIK/KONYA,DHA)

KONYA'DA, UZAKLASTIRMA KARARI BULUNAN ESI BEKIR ERKOL((40) TARAFINDAN 3 COCUGUNUN GOZU ONUNDE 20 YERINDEN BICAKLANARAK OLDURULEN TUBA ERKOL'UN (37) AGABEYI DERVIS CERAN, 'KARDESIM HEP OLDURULMEKTEN KORKARDI. DEFALARCA AGABEY BU ADAM BENI OLDURECEK DERDI. HABERLERDE GORDUGUM OLDURULEN KADINLAR GIBI OLACAGIM DERDI. BASKA TUBA'LAR OLMESIN. KARDESIM MAHALLE BASKISININ KURBANI OLDU' DEDI. CERAN, 3 YEGENI ILE. (FOTO:TOLGA YANIK/KONYA,DHA)

KONYA'DA, UZAKLASTIRMA KARARI BULUNAN ESI BEKIR ERKOL((40) TARAFINDAN 3 COCUGUNUN GOZU ONUNDE 20 YERINDEN BICAKLANARAK OLDURULEN TUBA ERKOL'UN (37) AGABEYI DERVIS CERAN, 'KARDESIM HEP OLDURULMEKTEN KORKARDI. DEFALARCA AGABEY BU ADAM BENI OLDURECEK DERDI. HABERLERDE GORDUGUM OLDURULEN KADINLAR GIBI OLACAGIM DERDI. BASKA TUBA'LAR OLMESIN. KARDESIM MAHALLE BASKISININ KURBANI OLDU' DEDI. TUBA ERKOL'UN KIZI. (FOTO:TOLGA YANIK/KONYA,DHA)

Tolga YANIK- Hasan DÖNMEZ/KONYA, (DHA)

Etiketler:
 
Rus turistler ile Türk gençlerin kavgası
 
Yüksek sesle konuştular diye tabancayla vurdu
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Adıyaman'da iki otomobil çarpıştı: 5 yaralı
ADIYAMAN'ın Besni ilçesinde çarpışan 2 otomobildeki 5 kişi yaralandı.
Elektrik akımına kapılan işçi öldü
NİĞDE'de, elektrik direğinde onarım yaparken akıma kapılan işçi Onur Aydoğdu, hayatını kaybetti.
Belen'de 5 hektar alan yandı
HATAY'ın Belen ilçesinde 3 ayrı noktada çıkan yangında 5 hektar alan yandı.
 
Kozan'da 5 dönüm kızılçam kül oldu
ADANA'nın Kozan ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, orman ekiplerince ...
Irmağın çamurlu suyu denizin rengini değiştirdi
BARTIN'da yağmur yağışlarının ardından Bartın Irmağı'ndan akan çamurlu ...
Gölcük'te aç kalan köpekler tavukları telef etti
KOCAELİ'nin Gölcük ilçesinde bir evin bahçesinde 10 tavuk aç kalan köpeklerin ...
 
Görme yetilerini kaybeden ikizlerin umudu kök hücre ameliyatı
KAYSERİ'nin Talas ilçesinde 14 yaşındaki ikizler Gizem ve Gamze Gültekin, ...
Kayıp olarak aranırken, gölde cesedi bulundu
TEKİRDAĞ'ın Süleymanpaşa ilçesinde 3 gün önce kaybolan Vedat Yılmaz'ın ...
5 yaşındaki çocuk pencereden düştü; burnu çatladı
BEYOĞLU'nda, bir binanın ikinci katındaki evlerinin penceresinden sokağı ...
 
Dursun Gündoğdu
Ankara'ya gönderilen o mektup
YAZARLAR
Serpil Nur Abiral
Serpil Nur Abiral
Hayat paylaştıkça güzel
Nesrin Mater
Nesrin Mater
Yeni yılda hoşgörü merhamet ve sevgiyle...
İsa Altun
İsa Altun
Televizyon çocukların gelişimini olumsuz etkiliyor
Mesut Gürkan
Mesut Gürkan
Buluşma Ekici’de
Duran Canatan
Duran Canatan
Eşitlik Projesi
K. Kemal Derin
K. Kemal Derin
TİARTİ
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA GÜN HABER
ASTROLOJİ
Koç
 
21 Mart - 20 Nisan
Koç burçlarının 2020 yılında en iyi şekilde yerine getirmesi gereken hedefi kariyeri. 2018'den beri Satürn 10. evde ...
 
Ana Sayfa Türkiye Antalya BURDUR ISPARTA Siyaset Turizm KAMPÜS Sağlık Ekonomi Spor
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva