Giriş sayfam yap   |   Favorilere ekle   |   Künye   |   İletişim   |   Sitene haber ekle

 
Hava Durumu
ANTALYA 
5 / 20
DOLAR
3,8307
EURO
4,5122
IMKB
109,371
 
 
 
 
DUYDUM/GÖRDÜM   
Talya/ASAT/CHP
9 Eylül 2016 Cuma  

DEDİKODU:

Talya Oteli’nde rüşvet döndü mü?

Antalya’da çok güvenilir bir kaynak, Muratpaşa Meclisi’nden geçen Talya Otel ile ilgili imar değişikliğini yorumladı. CHP’nin ‘kabul’, MHP’nin ‘Ret’, AKP’nin ise ‘Çekimser’ oy kullandığı kararda Talya Otel  17.5 metre yüksekliğinde 5 kat yapılabilecek. Bu karar üzerine siyasi kulisler, kararın çıkması için 10 milyon TL rüşvet dağıtıldığı iddiası ile çalkalandı. İşte, Antalya’da o güvenilir kaynağa sordum.  ‘Bu doğru mu?’ diye… ‘Hayır’ dedi ve ekledi;  “Aynı otelle ilgili bu mecliste değil ama bir önceki dönem meclisinde Talya
Otel yönetiminin rüşvet dağıttığını, alanlar ile almayanlar arasında tartışma çıktığını duydum. Doğru mu, değil mi bilmem… Fakat, bana gelen duyumlar bu yöndeydi. Ama bugün böyle bir şey yok”…

DUYDUM:

CHP’nin büyükşehir adayları

CHP Antalya Milletvekeli Niyazi Nefi  Kara bir gazeteye, CHP’nin önümüzdeki dönem büyükşehir adaylarının isimlerini vermiş. Biri CHP Antalya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, diğeri de yıllardır ‘çıktı, çıkıyor’ denilen ancak bir türlü büyükşehire cesaret edemeyen Konyaaltı  Belediye Başkanı Muhittin Böcek… Kara, anketlere göre CHP’nin Antalya’daki durumunun iyi gittiğini de söylemiş. Bunu hangi ankete dayandırıyor bilmiyoruz ama pek de öyle görünmüyor. Meclis üyelerinin bir bölümünü AKP’ye kaptıran CHP Antalya’da il başkanının koltuğu bile tartışmalı… Bir CHP’li, ‘Parti ancak fabrika ayarlarına dönerse büyükşehirde iddialı olabilir’ derken, bir başka CHP’li, ‘Niyazi Nefi Kara, kendi aramızda toparlanırsak kazanırız demiş. Önce bu toparlanmayı sağlayacak il başkanı ve kadrolarının gelmesi lazım’ görüşünü savundu.

GÖRDÜM:

ASAT’in yeni işi

Antalya’nın içme suyunu temin eden ve alt yapısını sağlayan ASAT, şişe suyu işine girmek için kolları sıvamış. Hatta, Kumluca veya Finike’de atıl bir su fabrikasını almış tadilat işine girişmiş. ASAT damacana değil ama şişe suyu işinde yol almak istiyormuş. Şehir içme suyunda ‘kireç’ sorununu çözemeyen, bar basıncını düşük olduğu için binaların, tek katlı evlerin bile binlerce lira verip arıtma ve hidrofor taktırmak zorunda kaldığı bir şebekeye sahip ASAT’ın bu işe kaynak ayırması ilginç… ‘Bırakın o işleri de özel sektör yapsın’ diyebileceğimiz bir işe hangi aklın sürüklediğini bilemiyoruz. Halk sizden şişe suyu değil, evinde içilebilecek cinsten fazla kireçli olmayan su ve basıncı en az 6 bar olan bir şebeke istiyor.
 
 

 

Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
  Toplam yorum 2   Onay bekleyen 1  


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
 
misafir
14 Kasım 2017 Salı 15:52
Bir zahmet hidrofor taktırsın apartman sakinleri, sonra o hidroforun bakımı için masrafa girsin, artan elektrik maliyetlerine katlansın, yıllık bakım adı altında boş yere bir sürü paralar harcasın üstüne üstlük beklemiş bayat suyu içmek ya da kullanmak zorunda kalsın... Niye? Sen dayanıksız malzeme kullanıp düşük barla yarı performansta hizmet ver diye... Her işin bir standardı var.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
ismail
24 Ekim 2017 Salı 17:24
6 Bar basınç demişsiniz ama açıklamak isterim 6 bar basınç 60 metre su sütunu demek 20 katlı bir apartmana o basınçla su çıkartılması demek. O nedenle sizin anlayabileceğiniz dille şebekeyi o yüksek basınçla çalıştırmak demek.Yüksek tansiyonla yaşamak gibi bir şey bu o nedenle dünyada en az kayıplı ve en modern illerde uygulandığı gibi 3,5 bar ile şebekeyi çalıştırmak en doğrusu bi zahmet bu basıncın son kata kadar çıkmadığı durumlarda hidrofor taksın apartman sakinleri.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100

 Yazarın Diğer Yazıları
 
 
 
Büyükşehir uyuma...
 
Dursun Gündoğdu
 
 
Milli Eğitim Bakanlığı’nın İsmet Paşa’ya gösterdiği vefa
 
Tufan Türenç
 
 
Kentimizde güzel şeyler oluyor dostlar
 
Nesrin Mater
 
 
Öğretmenler günümüz kutlu olsun
 
Serpil Nur Abiral
 
 
Antalyaspor ve şehremin !
 
Turgay Alp
 
 
Zehirli tuzakta internetin etkisi
 
İsa Altun
 
 
EKDAĞ'a kadın eli
 
Mesut Gürkan
 
 
Azap ve Araf
 
Zeyyat Şahin
 
 
TALAS EMMİ PROJESİ TAMAMLANDI
 
Duran Canatan
 
 
Talya/ASAT/CHP
 
DUYDUM/GÖRDÜM
26 yıl sonra babasına kavuştu

26 yıl sonra babasına kavuştu

Koç 21 Mart - 20 Nisan
Bu yıl ertelediğiniz tüm konuları çözmeniz gereken bir yıl olacak. Geçen sene hayatınızda oldukça büyük değişimler ...
 
 
  RSS

Gün Haber'de yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.  Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Gün Haber sorumlu tutulamaz.