Giriş sayfam yap   |   Favorilere ekle   |   Künye   |   İletişim   |   Sitene haber ekle

 
Hava Durumu
ANTALYA 
5 / 20
DOLAR
3,8307
EURO
4,5122
IMKB
109,371
KONYSİAD'da spor ve eylem konuşuldu
KONYSİAD da spor ve eylem konuşuldu
 
KONYSİAD (Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği) nin Geleneksel Salı Toplantısının bu haftaki konuğu Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin HACICAFEROĞLU, KONYSİAD üyelerine seslendi.
 
26.6.2013 - 15:27

SİZLERLE HEDEFLERİMİZE DAHA ÇABUK ULAŞIRIZ
Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin HACICAFEROĞLU, Antalya’da spor alanında yapılan ve bundan sonraki yapmayı planladıkları projelerinden bahsetti.
Toplantının açılış konuşmasını yapan KONYSİAD (Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği) Başkanı İlhami KAPLAN, “Bu ayın son toplantısını yapıyoruz spor basınından arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum. Bugün aramızda toplantılarımızda bizlerle sürekli birlikte olan iki onur konuğumuz var Denizbank Özel Bankacılık Bölge Müdürü Onur ÇİÇEKDAĞ ve Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Ali ŞENTÜRK buradalar. Kendilerindende toplantımız boyunca bilgiler alacağız” dedi.

Başkan KAPLAN,yapmış olduğu 17 günlük Amerika ve Alaska seyehatinden bahsederek CNN International’ınTürkiyedeki olayları çok çarpıtarak ve kötü verdiğini belirtti.KAPLAN, Yapılan yayınları kaygı ile izledik.’ dedi.
KONYSİAD Başkanı İlhami KAPLAN daha sonra sözü haftanın konuğu Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü HACICAFEROĞLU’na bıraktı. HACICAFEROĞLU bugüne kadar yaptıkları ve 2013 de yapacakları projelerden bahsederek, Çanakkale, İzmir, Nevşehir ve Kütahya illerimize tarihi ve doğal yerlerini görmeleri anlamında seyahat projemiz kapmasında gençlerimizi göndereceğiz.’ Dedi. 2020’ye aday ülke olarak, istanbul’dan verilen görüntülerin hiç hoş olmadığını belirten HACICAFEROĞLU, 7  yıl boyunca istihdam sağlanacak yatırım yapılacak, umarım bu süreç son dönemde yaşanan bu olaylardan çok etkilemez.” dedi.
“Halk ile birlikte çeşitli etkinlikler düzenlediklerini, ÖSS’nin yaptığı bütün sınavlarda öğrencilere kırtasiye malzemeleri dağıttık.Sınav merkezlerine kutular koyduk oralardan kırtasiye topladık, önümüzdeki yıllarda köylerde dağıtmayı düşünüyoruz.” Diyen HACICAFEROĞLU, hizmet eden bir kurum olduklarını, spor faaliyetlerinin yanında bu şekilde sosyal sorumluluk projelerinin de olduğunu söyledi.
Burhanettin HACICAFEROĞLU, “Bakanlığımız ile birlikte yapılan projeler kapsamında bu yıl Karaalioğlu Parkı’nda etkinlikler düzenledik, vatandaşlar gelip spor yaptılar. Geceleride açık hava sinemaları yaptık. Nostaljiyi yaşattık. Yeşilçam’dan filmlerde izlettik.” Dedi.
İŞYERİ EGZERSİZLERİ YAPTIRIYORUZ.
Kurum olarak işyeri egzersizleri yaptırdıklarını söyleyen HACICAFEROĞLU,spor zindelik veren stresten uzak bir ortam sağlayan bir olgu. İşyerlerinde sabah antrenörlerimizi yönlendiriyoruz. Kurumlardan talepler geliyor, çalışanlara egzersizler yaptırıyoruz. Engellilerde spor bizim olmazsa olmazımızdır diyen HACICAFEROĞLU, “Engelli çocukları kimse evden çıkarmak istemiyor. Ben yaşadığım için biliyorum spor ile birlikte davranışlarının nasıl değiştiğini görüyoruz. Engellilere yönelik çalışmalarımız devam edecek. Şuan engelli sporcu sayımız 678. Şanssızlığımız onlara yönelik tesislerimizin olmaması. Biz insanlara spor yaptırmak istedik ve pazarlarda spor yapmalarını sağladık.” dedi.
2013 yılı projelerimiz
Stadyumun temel atma töreninde Spor Bakanımız Sayın Suat KILIÇ açıkladı, 10 bin kişilik spor salonu ihalesi yapıldı. 650 gün yani 31 aralık 2014 olarak Sayın Bakanımız belirledi diyen, Burhanettin HACICAFEROĞLU,olimpik yüzme havuzunun prestijli olmasını istediklerini,hayallerinin havuzların bir tanesini engelli sporculara tahsis etmek diğer havuzlarıda diğer branşlara tahsis etmek olduğunu,ve havuzlarda su topu oynanmasına imkan verecek şekilde havuz yaptırmak olduğunu söyledi..
Soru cevap bölümünde HACICAFEROĞLU’na yönelttiği soruda KONYSİAD Başkanı İlhami KAPLAN, “Konyaaltı’nda yaşıyoruz, denizle iç içe olan bir bölgeyiz, içimizde yelken ve sörf ile ilgili uğraşan arkadaşlarımız var. Bu bölgede bir tane deniz ile ilgili bir proje ortaya koyamamışız. KONYSİAD üyelerimiz  sizlere önerilerde bulunsunlar ve Konyaaltı plajında denizi hareketlendirelim. Ayrıca diğer bir konu dünyanın her tarafında para bulunmaz yer çoktur, biz parayı buluyoruz yer bulamıyoruz. Biz mevcut yüzme havuzunu yıkıyoruz, yenisini yapamıyoruz. Dünyada plaj futbolu yapılıyor burdada yapılamaz mı. Triatlon denizi olmayan illere gitmişti. KONYSİAD sayesinde geri geldi.”dedi.
Burhanettin HACICAFEROĞLU ise Başkan KAPLAN’ın bu soruları ve önerileri üzerine, “Su sporları benim uzmanlık alanım, Antalyada yelkencilerle toplantı yaptım, Antalya’da yelken sporunun gelişebilecek bir spor olmadığını gördüm. Yelken sporu diğer branşlardan farklıdır. Antrenör eşliğinde yapılamayan antrenörün dışarıdan müdahale edemediği bir spordur. Riskli bir spordur.” dedi.  Mevcut yüzme havuzunun yıkılıp yerine yenisinin yapılamaması ile ilgili soruya ise “Orda imar planı bitmemiş. Bizdeyken hazineye geçmiş şimdi yazıları yazdık bize tahsis edilmesini bekliyoruz.” şeklinde cevap verdi.
EN BÜYÜK PROBLEM YER TAHSİSİ
Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürü Burhanettin HACICAFEROĞLU, toplantıda yapmış olduğu açıklamalarda, özellikle üzerinde durduğu konu yer tahsisi oldu. STK lara ve KONYSİAD üyelerine ortak proje yapma çağrısı yapan HACICAFEROĞLU, “Ödeneklerimiz bize ulaştı fakat yer tahsisi konusunda ciddi sorunlarla karşılaşıyoruz. Proje yapmayı planladığımız yerler ya imarsız oluyor ya da şahıs arazisi. Bu yıl yaz spor okullarımızı daha etkin bir şekilde tanıtmaya çalışalım. Şehrin kalabalık yerlerinde standlar kurduk. 29 branşta ücretsiz spor okulları açtık. Hedefimiz 5 bin genci ücretsiz spor okullarından yararlandırmak. Paylaşımcı yönetim anlayışı sergilemek istiyoruz. İli daha iyi tanıyan sizlersiniz, sizlerin bizi yönlendirmeniz bize proje getirmeniz bizi son derece mutlu eder ve sizi destekleriz.” dedi.
KONYSİAD Üyelerinden Fahriye IŞIK ise, HACICAFEROĞLU’na yönelttiği sorusunda, lisanslı tenis oyuncusu olduğunu, Antalya’da bol miktarda tenis kortunun olduğunu fakat, Antalya’nın fiziksel özellikleri nedeniyle haftalarca yağış aldığından dolayı tenis sporunu yapamadıklarını Konyaaltı’nda kapalı tenis kortunun yapılmasını rica ettiklerini dile getirdi.
HACICAFEROĞLU ise, kapalı tenis kortunun Antalya için gerekli olduğunu, özellikle Konyaaltı’na daha çok yakışacağını söyledi.. Bu konuyla ilgilide arsa üretemiyoruz. Rantın yüksek olduğu yerde hazinenin bünyesinde. KONYSİAD olarak bize arsa tahsis edin biz oraya tesis yapalım.” dedi.
KONYSİAD Başkan Yardımcısı Emin ALTINER ise, bu açıklamalara ek olarak konuşmasında, “Hepimizin bir gayesi var spor kenti olmak. Antalya’da yapılan iki önemli organizasyon olan Türkiye Bisiklet Turu ve Triatlondur. Bu organizasyonlar gibi sizlerinde yapması lazım. Yurt dışından gelen takımlara uygun zeminler hazırlanması gerekir. Uygun zeminler hazırlanmadığında Antalya’ya gelen takımların sayılarında ciddi düşüşler oluyor. Organizasyonlar düzenleyelim. Doğa sporlarına yönlendirelim. Doğa yürüyüşleri yapalım. Bizlerde katkı koyalım.” dedi. Emin ALTINER ayrıca, KONYSİAD olarak düzenleyeceğimiz Fotoğraf yarışmamızın bu seneki konusu Konyaaltı’nda zaman. 1 Eylül itibariyle start verilecek, bunun duyurusunu gerek basın üzerinden gerekse web sitemizden yapacağız” dedi.  Antalyaspor’a gelince Antalyaspor’da beş sene boyunca bazen susmanın konuşmaktan daha değerli olduğu anlar yaşadık, ser verip sır vermemek adına, gün geldi ağladık gün geldi güldük. Özellikle KONYSİAD ailesinden dört arkadaşımız vardı Bora TERZİOĞLU, Erdal TONTU, Salih PEKER ve ben . Demokratik seçim ortamı oldu. Yollarının açık olmasını diliyorum. Antalyaspor’un içi doludur. İnanıyorumki başarıları daim olacaktır.” dedi.
HACICAFEROĞLU, KONYSİAD üyelerine teşekkür ederek, Spor turizmi çok önemli. Yurtdışından gelen takımların sayılarının düşmesi çok üzücü. Spor turizmi için tanıtımların daha çok yapılması lazım. Bunlar nasıl yapılabilir, sizlerle birlikte çalışarak olur.” dedi.
KONYSİAD Üyelerinden Zeki ÖZEN ise Konyaaltı'nda Crowne Plaza yanındaki boş arazilerin projelerde değerlendirilmesi gerektiğinden bahsetti. Burhanettin HACICAFEROĞLU ise ÖZEN in bu görüşüne biz öngördüğümüz araziye proje yapmak istediğimizde, bu tür arazilerin ya hazineye ait olduğunu ya da şahıs arazisi olduğunu görüyoruz dedi.
KONYSİAD üyelerinden Konyaaltı Belediyesi Meclis Üyeleri Özhan SADE ve Murat DENİZDELEN söz alarak, HACICAFEROĞLU’na yer bulma konusunda çalışma yaparak sonucu kendilerine bildireceklerini söylediler.
Üyelerimizden Kadir HIDIR ise, söz alarak, Boğaçayı ‘nın mutlak surette deniz sporlarının dizayn edilmesi gerekliliğini gündeme getirdi. EXPO içerisinde bulunan göletlerde de susporları yapılması için proje üretilmesi gerektiğini belirtti.
Toplantının ardından üyelerimizden Metin SUYABAKAN, Burhanettin HACICAFEROĞLU’na KONYSİAD plaketi takdim etti.
Denizbank Özel Bankacılık Şube Müdürü Onur ÇİÇEKDAĞ, toplantı sırasında ekonomiyle ilgili bilgiler verdi. Piyasalardaki olumlu hareket devam ediyor diyen ÇİÇEKDAĞ,“Büyümemiz beklenenin üzerindeydi. Dolar hareketlenmeye başlamıştı. Normalde senaryoyu baktığımız zaman olumlu görmek zorundayız. Ekonomik göstergeleri iyi olan bir ülkeyiz. Kötü senaryo olmaya başlayınca halının altına süpürülen dış borç ve cari açık ortaya çıkıyor. Bizim kendi politik riskimiz ortaya çıktı. Türkiye’nin politik kırılganlığı konuşulmaya başlandı. Biz içinde görünce daha duygusal bakabiliyoruz. Ama dış fon yöneticileri daha gerçekçi bakıyor. Biçok ülkenin para birimi değer kaybetti. Gelişmekte olan ülkelerde düşüş yüzde onüç iken bizde yüzde yirmi. Piyasada faiz artırımı konuşulmaya başlandı. Brezilya faiz arttırdı. Türkiye son merkez bankası toplantısında hızlı mı davrandı tartışılıyor.. Önümüzdeki günlerde merkez bankasının neler yapacağını göreceğiz. Merkez bankasının tavrı ve olayların ne derece durulacağı önemli.” dedi.
Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Ali ŞENTÜRK ise, Gezi eylemlerinin Antalya ve Konyaaltı’ndaki yansımalarıyla ilgili KONYSİAD üyelerine bilgiler aktardı. ŞENTÜRK, “Eylemlerin başladığı ilk gün olayların bu kadar büyüyebileceğini tahmin etmiyorduk. Esefle olayı izledik müdahale etmedik. Üzüldük. Marjinal grupların biriktiğini gördük. Olayın yurt çapında ne kadar ciddi olduğu ortaya çıktı. Antalya’da AK Parti binasına saldırılar düzenlendi ve buna müdahalemiz oldu. Antalya Emniyeti bu sınavdan başarıyla geçti. On yıl önce olsaydı çok farklı neticeler çıkardı. Basının olayı yansıtması çok önemliydi. Biber gazı dediğimiz olay gaz bombası, basında polisin plastik mermi kullandığı söyleniyor. Tabi bunlar bilinçli yapılan şeylerdi. Konyaaltı’nda olaylar beni mutlu etti, Konyaaltı’nda yapılan eylemlerde Sporland’in ordan insanlar toplanıyorlar, çoluk çocuk aile olarakSealife Otel’e kadar yürüyorlar ve geri çıkıyorlar hiçbir cam kırılmıyor, esnafa zarar verilmiyor. Herhangi bir müdahale gerektiren bişey yaşanmadı. Hiçkimsenin burnu kanamadan Konyaaltı halkı demokratik tepkilerini gösterdiler.Kimseye müdahale olmadı. Ama dün televizyonlara yansıyan Antalya Büyükşehir Belediyesi Katlı Otoparkında yaşanan olayda 3 kişilik gruba polislerin orantısız güç kullanıldığı söyleniyor. Konuyla ilgili müfettiş görevlendirildi. Ordaki polis arkadaşlar büyük ihtimalle ceza alacak, tek üzücü konu buydu. Bizim Emniyet Teşkilatı olarak temennimiz. Konyaaltı’nın önümüzdeki dönemde daha huzurlu olması.

Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
  Toplam yorum 0    


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Bu kategorideki diğer haberler


Savcı, 2 liseli eylemci için 11'er yıl hapis istedi

Tanıtımlı 'yaza merhaba'

Expo'ya gönüllü tanıtım TIR'ı
»  ‘Babam da polis’ deyince daha çok vurdular
»  Kızılay'dan kan bağışı çağrısı
»  Güzeller kampa girdi
»  Düğün davetiyesi kese kağıdından
»  Real Madrid Türkiye’de ilk yaz okulunu açıyor
»  Antalya Emniyet Müdürü'ne soruyorum
»  Keyifli bir buluşma noktası; Marussıa
»  Antalya'da fuhuş yapan kadın AİDS'li çıktı
»  Antalya Valisi 'Hukuk'u hatırlattı
»  Polisin atığı gaz kapsülü kör etti
»  Antalya emniyet müdüründen dayak twitleri
»  Dünya Antalya polisini konuşuyor
»  Konyaaltı'nda fuhuş operasyonu
»  Gençlerden büyüklere mektup var
»  MOBESE'nin kardeşi TEDES geliyor
»  Antalya'da gemi battı
»  CHP'li Mustafa Akaydın: Çapulcularla gurur duyuyorum
»  Bunaltan sıcakta sulu serinlik
»  Nefes alırken bile su kaybediyoruz
»  'Kask takalım' kampanyası
»  Gazipaşa'da asfalt çalışmaları başladı
 
 
 
Büyükşehir uyuma...
 
Dursun Gündoğdu
 
 
Milli Eğitim Bakanlığı’nın İsmet Paşa’ya gösterdiği vefa
 
Tufan Türenç
 
 
Kentimizde güzel şeyler oluyor dostlar
 
Nesrin Mater
 
 
Öğretmenler günümüz kutlu olsun
 
Serpil Nur Abiral
 
 
Antalyaspor ve şehremin !
 
Turgay Alp
 
 
Zehirli tuzakta internetin etkisi
 
İsa Altun
 
 
EKDAĞ'a kadın eli
 
Mesut Gürkan
 
 
Azap ve Araf
 
Zeyyat Şahin
 
 
TALAS EMMİ PROJESİ TAMAMLANDI
 
Duran Canatan
 
 
Talya/ASAT/CHP
 
DUYDUM/GÖRDÜM
26 yıl sonra babasına kavuştu

26 yıl sonra babasına kavuştu

Koç 21 Mart - 20 Nisan
Bu yıl ertelediğiniz tüm konuları çözmeniz gereken bir yıl olacak. Geçen sene hayatınızda oldukça büyük değişimler ...
 
 
  RSS

Gün Haber'de yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.  Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Gün Haber sorumlu tutulamaz.