KONSEM sayesinde dereceye girdi
KONSEM sayesinde dereceye girdi
'Siyasi parti broşürü' cinayetinde tahliye
'Siyasi parti broşürü' cinayetinde tahliye
Muratpaşa’nın ‘Kızıl Fırtınası’ yeni şampiyonlar yetiştiriyor
Muratpaşa’nın ‘Kızıl Fırtınası’ yeni şampiyonlar yetiştiriyor
Konyaaltı'nda Madımak anması
Konyaaltı'nda Madımak anması
21 Şubat 2024 Çarşamba - 18:03

Antalya'da Özgür Özel'le 'Özel' bir gün

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Cumhur İttifakı yağmur bulutu gibi, milletin üstüne karabasan gibi çökmüş. Herkes bir şeylerden korksun, oyu bunlar alsın. Korku ittifakı. Türkiye İttifakı bütün herkesten oy alıyor. Milli takım gol atınca ayağa kalkıp sevinen herkesin oyuna talibiz" dedi.

Antalya da Özgür Özel le  Özel  bir gün
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart yerel seçimlerde belediye başkan adaylarını tanıtmak için Antalya'ya geldi. Özel, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Muhittin Böcek'in Cam Piramit'te düzenlenen proje tanıtım toplantısına katıldı. Böcek'in yeni dönem için hayata geçirmeyi planladığı 132 projesinin yer aldığı kitapçık, alanda bulunanlara dağıtıldı.

Kalabalık salona sığmayınca dışarıda kalan vatandaşlar, toplantıyı dışarıya kurulan led ekrandan izledi. Büyük coşku ve heyecanın yaşandığı toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in 5 yıllık hizmet döneminde hayata geçirdiği ‘Yaptıklarımız’ filmi gösterildi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ve Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in toplantıya katılmadığı dikkati çekti.

Genel Başkan Özel, CHP'nin kampanyasının gerçek anlamda başladığı ilk günde Antalya'da olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Aday belirleme süreçlerinin çok zor olduğunu belirten Özel, “Kırgını olmadan, mutsuzu olmadan tamamlanması imkansız süreçler. Bunun yollarını önümüzdeki 5 yılda arayacağız. 3 ayda bir halkın memnuniyet anketlerinin tek bir merkezden yapıldığı, herkesin mutabık olduğu bir ölçme ve değerlendirme sistemiyle bundan sonra milletimizin görevlendirdiği partimizin üyesi olan belediye başkanlarına 3 ayda bir karne vereceğiz. 5 yılın sonuna gelindiğinde önlerine konulacak bir sürpriz. Aday belirleme süreçleri tüm partilerde hep sancılı oldu. Bu şekilde olmazsa sancılı olmaya da devam edecek" dedi.

MUHİTTİN BÖCEK İKİNCİ BEŞ YILI HAKEDİYOR

Özel, yapılan anketlerde değişim yönünde gelen bilgiler ışığında bazı belediyelerde adaylarda değişikliğe gittiklerini de ifade etti. CHP Genel Başkanı Özel, Muhittin Böcek'in Antalya Büyükşehir Belediyesi olduğundan bu yana iki dönem üst üste seçilmeyi deneyeceğini de söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, şöyle konuştu:

“Başkan Muhittin Böcek’i adaylaştıran ne Özgür Özel’dir, ne parti meclisi. Muhittin Böcek’i adaylaştıranhizmetlerinin Antalya halkından gördüğü teveccühtür. Bundan sonraki süreçte Sayın Muhittin Böcek, bir ilki deniyor, bir ilki de başaracak. Antalya, Büyükşehir Belediyesi olduğundan beri bir başkan iki dönem üst üste hizmet ettiği şehre aday gösterilip seçilmeyi deniyor. Bu kadar belediye başkanı geldi geçti bu iş niye olmadı derseniz. Hangi partiden olursa olsun, kimsenin emeğini küçük görmeyelim bir durumu tespit edelim. Bu kentin nüfusu 2 milyon 600 bin. Bu kente her yıl 25 milyon misafir geliyor. Bu kente devlet 2 milyon 600 bine göre katkı yapıyor. Ancak Büyükşehir Belediyesi 26-27 milyona göre hizmet veriyor. O imkansızlıklar halkın belediye başkanını değiştirme yönüne itiyor. Sanki Antalya kentinin, Antalya seçmeninin bir sorunuymuş gibi algılanabiliyor. Bu haksızlığı bu kente, bu kentin evlatlarına ve bu kentin yöneticilerine yapmamak lazım. Bu kente yılda ortalama kaç kişi geliyorsa, ona göre katkı vermek lazım. Başkanın hizmet sunumunu izleyince, yapılanları görünce, beş yılda ne emek verilmiş, anketlerden neden memnuniyet çıkmış anladım. Muhittin Böcek ikinci beş yılı hak ediyor. Antalya’da Muhittin Böcek’i hak ediyor.”

ANTALYA'YA ÖZEL ÇAĞRI YAPTI

Antalya'ya katkı sağlayacak devlet kurumlarının 2 milyon 600 binlik nüfusu dikkate aldığını, ancak kentin özellikle yazın 25 milyon misafir ağırladığını belirten Özel, “Hizmet 26-27 milyona göre veriliyor. Bu durum hangi partiden olursa olsun görev süresinin sonunda bir memnuniyetsizlik ya da halkın belediyeyi değiştirmeye götürüyor. Bu Antalya siyasetçilerinin bir sorunu gibi uzaktan algılanabiliyor. Bu haksızlığı bu kente, kentin evlatlarına yapmamak lazım. Bu kente bir katkı sağlanacaksa, bu kente 1 günde, 1 ayda, 1 yılda ortalama kaç kişi geliyorsa, kaynak tüketiyorsa ona göre katkı sağlamak lazım. Bu çağrıyı buradan yapıyorum" dedi.

'HER SEÇİM BİR KORKU İCAT EDİYORLAR'

CHP Genel Başkanı Özel, şöyle konuştu:

“Cumhur İttifakı'nın yarattığı korku tüneli gibi memlekette değil. Herkes geleceğe umutla bakmak istiyor. Her seçim bir korku icat ediyorlar. Her seçim 'beka sorunu var' diyorlar. Dış güçler gelip işgal edip, bayrağı indirecekler, vatanı bölecekler. O beka sorunlarını bu memleket çok gördü. Beka sorunu olduğunda kimin ne yaptığını da gördü. Bu ülke işgal ordularına 'geldikleri gibi giderler' diyeni de işgal ordularına halı serenleri de gördü. Bir beka sorunu olursa herkes emin olsun Recep Tayyip Erdoğan geliyor diye havaalanına giden 6 gencin kot üstüne kadife kumaştan kefen giyip beklemesiyle bu işler olmaz. Çanakkale'de dedeleri kefensiz yatanlar var. Bu memlekete biz sahip çıkarız."

'GENÇLER BAVULLARI TOPLAMIŞ, GERÇEK BEKA SORUNU BUDUR'

Türkiye'de gençlerin yurt dışına yerleşme hayalleri kurduğunu ve bunun sorun olduğunu da kaydeden Özel, “Bu memlekette bir beka sorunu varsa 4 gençten 3'ü bavulları kafasında toplamış. Gençler 'fırsat bulursam yurt dışına yerleşmek isterim' diyor. Gençlerimizin gözü dünyanın başka ülkelerindeyse gerçek beka sorunu budur. Bununla mücadele edilmelidir" dedi.

EVLENECEK GENÇLERE VERİLECEK KREDİYİ ELEŞTİRDİ

CHP'li Özel, AK Parti'nin evlenecek gençlere verilecek 150 bin liralık krediyi de eleştirdi. Geçen yıl 250 bin olan kredinin bu yıl 150 bin liraya düştüğünü belirten Özel, “Biz gençlere evlilik kredisi vereceğiz dediler, vermediler. Bu seçim öncesi vereceğiz diyorlar. Nisan 2023'te 250 bin vereceğiz diyorlardı şimdi 150 bine düşürmüşler. Geri ödemesini 2 yıla düşürmüşler. O gün dolar 19 liraydı. Bugün 31 lira. Buzdolabı 50 bin lira, çamaşır makinesi 25 bin lira sadece beyaz eşya 130 bin lira tutuyor. Bu parayı verip 2 yıl sonra da geri alacak ama 50 tane de şart sunuyor. Bu gençler Antalya'daysa yaşına bakmadan, bu beyaz eşyaları Antalya Büyükşehir Belediyesi verecek ve bu parayı da almayacak" diye konuştu.

'1 NİSAN'DAN SONRA HEPİMİZİ BÜYÜK TEHLİKE BEKLİYOR'

Kendisini ziyaret eden bankaların yöneticilerinin 1 Nisan 2024 tarihine dikkati çektiğini anlatan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “1 Nisan'dan sonra hepimizi çok büyük bir tehlike bekliyor. Yerli, yabancı kuruluşlar söylüyor. Sıkı para politikası. Yani kemer sıkma, acı reçete. Kime? Vatandaş Recep'e, Ayşe teyzeye, emekliye. Öyle acı bir reçete geliyor ki. Vatandaşın gelirine yapılması gereken zamları kısıp vergileri artırarak nisandan sonra yine vatandaşın sırtına binmeye hazırlanıyorlar. 2 Nisan'da kurtuluşun yok. 31 Mart'ta kurtulabilirsin. Mühür sende, sandık önünde. Bunları yapanlara karşı mühür sendeyken, verebilecek sözün varken 31 Mart'ta bunlara sarı kartı gösterirsen, kırmızı ışığı yakarsan, 'bir dur bakalım' dersen. 'Bana bunları çektirenlere ben de hesap sorarım' dersen 1 Nisan'dan korkma" dedi.

Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Adalet temelinde yükselen toplumlar refah içinde yaşar' sözünü hatırlatıp, liyakatsiz atamalar nedeniyle Türkiye'de adalete güven kalmadığını söyledi. Özel, 'Türkiye 38 ülke arasında adalet sistemine güvende 36'ncı sırada. Bu ülkede her yönüyle adalete ihtiyaç var. Vergide, inançlarda, devletin verdiği hizmetlerde adalete ihtiyaç var" dedi.

'KARABASAN GİBİ ÇÖKMÜŞLER'

Özel, seçimde iki ittifakın ön plana çıktığını, Cumhur İttifakı'nın yağmur bulutu gibi milletin üzerine çöktüğünü söyledi. CHP'nin içinde bulunduğu Türkiye İttifakı'na destek isteyen Özel “Cumhur İttifakı her geçen gün birbirlerine benziyor. Yağmur bulutu gibi, milletin üstüne karabasan gibi çökmüşler. Herkes bir şeylerden korksun, oyu bunlar alsın. Korku ittifakı. Türkiye İttifakı bütün herkesten oy alıyor. Milli takım gol atınca ayağa kalkıp sevinen herkesin oyuna talibiz. Rengini ay yıldızlı al bayrağımızdan alıyor. Türkiye İttifakı" diye konutu.

'TÜRKİYE'NİN EN BORÇLU BELEDİYESİNİ DEVRALMIŞTIK'

Başkan Muhittin Böcek ise 2019 yerel seçimlerinde dönemin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun takdiri ile aday olduğunu söyledi. Kentte yapılan anketlerde vatandaşın kendisini yeniden başkan olarak görmek istediği yönünde sonuç çıktığını da söyleyen Böcek, “Görevde olduğumuz süre içerisinde devraldığımız borçları, yaşadığımız tüm olumsuzlukları, üzerimizde kurulmak istenen siyasi baskıları, bütün başvurularımıza, taleplerimize rağmen iktidar eliyle yapılan engellemeleri, hiçbir zaman bahaneye dönüştürmedik. Türkiye'nin, bütçesine göre en borçlu belediyesini devralmıştık. Ama bizim inandığımız belediyecilik anlayışı ile kaynakları doğru kullanarak ve israfa son vererek işe başladık. Milletin parasını sadece milletimize harcadık. Ranta değil, halka dönük projelerimizi gerçekleştirdik" dedi.

CHP'nin Antalya için açıkladığı başkan adayları ise şöyle;

Akseki: İlkay Akça, Demre: Fahri Duran, Aksu: İsa Yıldırım, Alanya: Osman Tarık Özçelik, Döşemealtı: Menderes Dal, Elmalı: Halil Öztürk, Finike: Mustafa Geyikçi, Gündoğmuş: Nurettin Sönmez, İbradı: Serkan Gedik, Kaş: Erol Demirhan, Kemer: Necati Topaloğlu, Kepez: Mesut Kocagöz, Konyaaltı: Cem Kotan, Kumluca: Mustafa Köleoğlu, Manavgat: Niyazi Nefi Kara, Serik: Kadir Kumbul, Gazipaşa: Mehmet Ali Yılmaz, Korkuteli: Mehmet Manavoğlu, Muratpaşa: Ümit Uysal.

Bu arada. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ve Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in toplantıya katılmadığı dikkati çekti.

Etiketler:
 
Durdurulan araçtan uyuşturucu çıktı
 
604 daireli sitede yaşayanlardan 'usulsüz ihale' protestosu
YORUMLAR
Toplam 2 yorum var, 2 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen 5 yorum var.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
taş 22 Şubat 2024 Perşembe 11:50

Yağlasanızda ballasanızda 1 Nisan'da Böcek emekli olacak gibi görünüyor.İlk 5 yılı çok kötü geçti.

Yorumu oyla      0      0  
bekir bülend özsoy 22 Şubat 2024 Perşembe 09:15

ne o hemen arkasında ki vekil bey,, sel bastığında neredeydi

Yorumu oyla      0      0  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Antalya'da nitelikli dolandırıcılıktan 2 tutuklama
ANTALYA'da 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan aranan 2 kişi yakalanarak tutuklandı.
Antalya'da aranan 200 kişi yakalandı
ANTALYA'da asayiş ve diğer suçlarından arananlara yönelik çalışmalarda, 200 kişi yakalandı.
Rektör Özkan, Antalya Dayanışma Grubu ile bir araya geldi
AKDENİZ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya Dayanışma ...
 
Kemer Kültür ve Turizm Çalıştayı düzenlendi
ANTALYA'nın Kemer ilçesinde Kaymakamlık tarafından Kemer Kültür ve Turizm Çalıştayı düzenlendi.
Jandarmadan belediye personeline trafik eğitimi
SERİK İlçe Jandarma Komutanlığı'nın paydaş kurumlara yönelik trafik eğitim ...
Antalya'da 385 sürücüye ceza
ANTALYA'nın Alanya ilçesinde 385 sürücüye toplam 1 milyon 131 bin 798 ...
 
Kadınların yüzde 43,6'sı, gece yalnız yürürken 'tedirgin'
TÜRKİYE'de yaşadığı çevrede gece yalnız yürürken, kadınların yüzde 16,3'ü ...
CHP Muratpaşa ilçe başkanı görevden alındı
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün Antalya adaylarının tanıtım toplantısı ...
Antalya'da okulda yangın!
ANTALYA'nın Alanya ilçesinde özel bir kolejde klimadan çıkan yangın büyümeden ...
 
Dursun Gündoğdu
İbradı'da bir gün...
YAZARLAR
Halit Çelikbudak
Halit Çelikbudak
‘Yapay Zeka‘ işçi dostu mu ?
Turgut Güngör
Turgut Güngör
Kıbrıs'a selam
Serpil Nur Abiral
Serpil Nur Abiral
Tüm vicdan sahibi olanlara çağrı ‘’YASAYA HAYIR’’ diyelim…
İsa Altun
İsa Altun
Sessiz Çığlık
Mesut Gürkan
Mesut Gürkan
Denizin güzelliği ve yaşadığım simit şoku…
Sude Karataş Geyikci
Sude Karataş Geyikci
8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun
H.O.P
H.O.P
Ülkemize biçilen rol
Prof. Dr. Yakup Alıcıgüzel
Prof. Dr. Yakup Alıcıgüzel
Türkiye’nin problemi yok, problemi bireysellik..  
Nesrin Mater
Nesrin Mater
Karadağ ve tembellik üzerine 10 tavsiye
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA GÜN HABER
ASTROLOJİ
Koç
 
21 Mart - 20 Nisan
Nisan ayında finansal konularda büyük şanslar yakalayabilirsiniz. Kazançlarınızı arttırabilmek adına pek çok fırsatın ...
 
Ana Sayfa Türkiye Antalya BURDUR ISPARTA Siyaset Turizm Resmi REKLAMLAR KAMPÜS Spor GÜN'ün ürünü
KünyeHakkımızda KünyeKünye İleti�YimIletisim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva